Sve vezano uz računala, računalne igre, konzole... itd.

Moderators: Zel Uneec, miha

Postby Zel Uneec » 08.07.2011., 12:39

miha wrote:Majke ti kako ovo zvuči debilno... Ne razumijem zašto Skype na Facebooku, ako se može instalirati samo program. Ok, Skype tj. Microsoft želi preko Facebooka privuči ljude jer će najvjerovatnije morati napraviti Skype acc kako bi koristili tu uslugu. Al' onak, koji mozak trebaš biti da ne skužiš o ćemu se radi. :S Na kraju će valjda ljudi shvatit da postoje i druga mjesta za tipkanje osim Facebooka. :rolleyes

totalno si krivo sve shvatio; sada ćeš moći direktno iz Facea obavljati videopozive, bez da moraš za to instalirati Skype niti išta drugo; dakle Skype usluga direktno integrirana unutra; a video i voice pozivi su glavna stvar za što se Skype koristi, a ne tipkanje... tipkanje je tek usputno (be obzira što ga hrpa ljudi koristi samo za dopisivanje); ja osobno vrlo često zovem ljude preko Skypea, a pogotovo one izvan Hrvatske; i neće ljudi onda na kraju "shvatit da postoje i druga mjesta za tipkanje osim Facebooka", kako ti reče, nego će velika hrpa ljudi biti sretna što za video pozive više ne mora instalirati neku aplikaciju (Skype), nego već to ima iz Internet preglednika, logiravši se na Face; tome će pogodovati i što se Skype i Facebook kontakti mogu "spojiti", pa će sigurno dobar dio ljudi odlučitit se u nekom skorom vremenu koristiti samo Face, koji jednako dobro radi na svim platformama (Win, Lin, Mac, Android, iitd.), a sve što ti treba je samo pristup Internetu...

poprilično sam siguran i da će se u neko dogledno vrijeme Skype i Face accounti spojiti u jedno, kao što je bilo s Googleom i Youtubeom i s jednim accountom onda možeš koristit oboje;

miha wrote:Ja bih bio sretan kad bi oni prestali radit budale od nas sa tim paketima i uveli flat net pa lagano Skype instaliramo svi...

a šta te sprječava da sad imaš instaliran Skype na mobu? ja ga imam već godinu dana, otkako sam kupio mobna koji se može instalirat Skype (dok, jel, skoro svaki mob može na Face - vidiš?); osim toga, danas skoro svugdje možeš naići na slobodan WLAN i možeš tako bez problema koristiti Skype na mobu; jedino, Skype za Symbian (Nokia) za sada ne podržava video pozive, ali vjerujem da će uskoro i tome doći kraj...

miha wrote:Ako pričaš za Hrvatsku onda to možda i je slučaj iako nisam čuo da je bilo kojem kolegi trebao Facebook. U Europi te recimo bolje gledaju i imaš veće šanse za posao ako nemaš profil jer su manje šanse da će neki poslovni planovi izaći van firme. Istina. ;)

ne, ne pričam za Hrvatsku; jer i Hrvatska ima isto ogledno stanje kao i većina zemalja; nisi čuo za svoje kolege jer niste "ograničeni" što se tiče informacijskih tehnologija, ali velik broj internet korisnika, kako u Hrvatskoj, tako i u svijetu jest; pogledaj - sve velike firme imaju ne samo svoje Facebook profile, nego i daju i pomoć, savjete, podršku preko Facebooka; zašto? pa kad je većina onih koji će takvu pomoć tražiti sigurno na Facebooku...

žišku? ;)
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 13.07.2011., 13:22

Lijepo si mi odgovorio. Ja se slažem i sa tvojim i sa mojim. :) Firme na Face daju reklame jer je to praktički centar interneta, ali to ne znači da isto misle i o svojim radnicima. Koliko je bilo vijesti da je netko zbog Facea izgubio posao... Firma sama može davati oglase preko Facea, ali to ne znači isto i za radnike.

Skype neću staviti na mobitel jer mi svejedno za razgovor troši kilobajte. Zato sam rekao da neću imati veze sa netom na mobu dok se prestanu glupirati sa tim paketima od gigu, dvije.
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 14.07.2011., 12:37

miha wrote:Skype neću staviti na mobitel jer mi svejedno za razgovor troši kilobajte. Zato sam rekao da neću imati veze sa netom na mobu dok se prestanu glupirati sa tim paketima od gigu, dvije.

LOL, pa kad si spojen na neki WLAN (ADSL, bilo šta), Skype troši njegove "kilobajte", a s obzirom da su danas većina flat, znači da možeš pričat do mile volje!! osim toga, i da se ne radi o flatu, nema problema - pa žena i ja smo prije nego smo se vjenčali svaku večer pričali po sat, dva preko Skypea, a ona je imala 15 GB paket, a za Skype nikada nije potrošila više od 2 - 3 GB; dakle, s obzirom da sada i Vip i T-Mobile i Tele2 daju po 1-5 GB mjesečno džabe, to ti je sasvim dovoljno da cijeli mjesec pričaš na Skype, jer nećeš baš svaki dan razgovarati po 2 sata; dakle, to je čak i u slučaju da nemaš pristup nekom flat rate WLAN-u, što je danas vrlo rijetko...

ti baš imaš neku čudnu matematiku kod sebe... :rolleyes

miha wrote:Firma sama može davati oglase preko Facea, ali to ne znači isto i za radnike.

to nema nikakve veze sa Faceom, nego općenito; firma može davati oglase i preko stranica, maila, Twittera, Skype, WLM-a... i preko svih njih radnici mogu odavati tajne; i šta će onda, firma gledati imaš li bilo šta od toga? ma daj, kakve su to gluposti... za to još nisam čuo... osim toga, potraži na Google statistiku; kažeš da je bilo ne znam koliko vijesti da je netko zbog Facea izgubio posao... to je samo zato što su sad vijesti o Faceu popularne pa se o njima više zna i piše; tako je prije godinu bilo hrpetina onih koji su zbog nekog bloga (koji je tada bio ultra popularan web format) izgubili posao, jer su izdavali tajne ili komentirali stanje u firmi; pa onda prije toga nije bio blog, nego se radilo o Wikiju... pa prije toga o mailing listama ili IRC kanalima... itd.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 17.07.2011., 23:43

Zel Uneec wrote:
miha wrote:Skype neću staviti na mobitel jer mi svejedno za razgovor troši kilobajte. Zato sam rekao da neću imati veze sa netom na mobu dok se prestanu glupirati sa tim paketima od gigu, dvije.

LOL, pa kad si spojen na neki WLAN (ADSL, bilo šta), Skype troši njegove "kilobajte", a s obzirom da su danas većina flat, znači da možeš pričat do mile volje!! osim toga, i da se ne radi o flatu, nema problema - pa žena i ja smo prije nego smo se vjenčali svaku večer pričali po sat, dva preko Skypea, a ona je imala 15 GB paket, a za Skype nikada nije potrošila više od 2 - 3 GB; dakle, s obzirom da sada i Vip i T-Mobile i Tele2 daju po 1-5 GB mjesečno džabe, to ti je sasvim dovoljno da cijeli mjesec pričaš na Skype, jer nećeš baš svaki dan razgovarati po 2 sata; dakle, to je čak i u slučaju da nemaš pristup nekom flat rate WLAN-u, što je danas vrlo rijetko...

ti baš imaš neku čudnu matematiku kod sebe... :rolleyes

Ne, nego tebi treba Skype na mobu više nego meni.
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 19.07.2011., 07:45

hahaha, koje okretanje... :laugh

miha wrote:Ja bih bio sretan kad bi oni prestali radit budale od nas sa tim paketima i uveli flat net pa lagano Skype instaliramo svi...

miha wrote:Skype neću staviti na mobitel jer mi svejedno za razgovor troši kilobajte.

tu nisi ništa spominjao da ga nećeš stavljati jer ti nije toliko potreban, a sad odjednom, nakon mog odgovora, kao tebi i ne treba toliko Skype...

hahaha, baš si lik... ;) :D

zašto jednostavno ne priznaš da si "ograničen" starim tehnologijama i da ne razmišljaš dovoljno slobodno da bi iskoristio dostupnu tehnologiju? :P :P :P mislim, ako su i moja i ženina mama naučile koristit Skype i kuže da im je to praktički "bespla telefoniranje" s obzirom da svakako plaćaju flat rate Internet - što nekom svjesnijem informatički potkovanom čovjeku trebaju takva opravdanja? ;)

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 20.07.2011., 06:31

Dobro, nemam wifi na mobu, ali opet kažem da mi nije toliko potreban Skype na mobu. Ne sjećam se ni kad sam zadnji put preko mic-a pričao s nekim. Kad pričam preko Skypea onda sam za laptopom koji je prikopčan na net.
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 21.07.2011., 10:02

ja sam si bio podesio nešto "uber cool" - imao sam Bluetooth slušalicu koju sam dobio s mobom i onda sam za razgovore preko Skypea koristio tu Bluetooth slušalicu; :D tako možeš hodati po cijeloj kući i razgovarati s ljudima :D, a sa tipkom na slušalici možeš odgovarati na pozive i prekidati pozive; jedino što još tome fali je implementirati glasovno biranje, tako da ne moraš uopće prilazit kompu kad se radi o glasovnoj komunikaciji :)

Ne sjećam se ni kad sam zadnji put preko mic-a pričao s nekim.

Skype mi primarno služi za glasovne pozive, a i inače je za to zamišljen - za glasovne i videopozive; sve ostalo što ide uz Skype - messaging, razmjena datoteka, igrice, itd. je samo dodatak da posluži; činjenica je da Skype ima najbolju infrastrukturu, a zato i najkvalitetniju glasovnu i video komunikaciju i zato ima tako veliki broj korisnika; a osim toga, za vrlo jeftine pare možeš zvati i mobitele i fiksne telefone, što ga stavlja totalno iznad konkurencije...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Re: Skype

Postby miha » 28.01.2012., 00:15

Cijelo vrijeme ignoriram onu opciju za Facebook na Skypeu i reko da se probam logirat da vidim kak' to izgleda i ono, predobro je... Imaš dva taba, Skype i Facebook, i samo mjenjaš kontakt liste. Predobro ako te ne zanimaju statusi nego se samo moraš javiti ljudima. :)
miha
Heroj ulice

Postby Magister » 04.02.2012., 19:27

Ja koristim trenutno www.imo.im. Kad sam na putu ne da mi se nositi laptop, jer je prevelik (ko bi reko za laptop :-)). Zgodna je stranica i ima svih nekih mesengera, pa ako imate neki komp gdje nema nesto instalirano ovo je zgodno.
Imamo dovoljno vremena da mrzimo, ali nemamo dovoljno da volimo jedni druge...
Magister
Dark templar

Postby Peter Griffin » 05.02.2012., 09:17

Na žalost, t-mobile ili samsung.hr (zapravo ne znam tko) ima strašno lošu potrošačku politiku. Naime, tek su nedavno pustili update na gingerbread. Do sada sam na Samsung Galaxy tabu koristila froyo. Zašto ovo govorim na ovom topicu? Pa zato što tek sada, nakon updatea na kruh od đumbira, imam mogućnost video poziva na skypeu. I to sada stvarno lijepo radi.
"Ovog posljednjeg dana moram te voljeti. ... Možda je točno da smo mi samo trun među željeznim čeljustima života i smrti. Ipak, ja više volim pratiti vrijeme na svom vlastitom satu. Zato letim, i pored svega. Letim s tobom."
Peter Griffin
Kanter

Postby Zel Uneec » 18.04.2012., 07:57

Bug wrote:Skype bi uskoro mogao postati dostupan preko internetskih preglednika. Microsoft je, naime, objavio oglas za posao u kojem se traže ljudi koji će raditi na razvoju ove funkcionalnosti.

Traže se predani timski igrači koji će integrirati postojeća Skype rješenja na web s podrškom za backend servise. Obavezno je poznavanje HTML-a 5 i JavaScripta, a u skladu s Microsoftovom novom politikom "plug-in free Internet", Silverlight i Adobeov Flash nigdje se ne spominju. Ovo znači da će Skype biti dostupan svima, bez obzira na tip računala, verziju preglednika ili određenog dodatka.

Rezultat vašeg posla koristit će stotine milijuna zahvalnih korisnika diljem svijeta, kaže Microsoft u oglasu.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Zel Uneec » 15.06.2012., 12:00

konačno je (nakon koliko, dvije godine? više?) izašla nova verzija Skypea za Linux - 4.0:

http://blogs.skype.com/linux/2012/06/sk ... linux.html

tako je, nakon dugo, duuuuuugo vremena zamijenjena stara 2.2 beta verzija; a ja već pomislio kako su odustali od Skypea za Linux i kako su sve snage preusmjerili u Skype za preglednike, koji bi jednog dana zamijenio sve klijentske aplikacije... no eto, izgleda da sam se prevario;

za one koji ga žele iskušati - neka vas ne prevari što na stranici za download još uvijek piše 2.2 beta - nova verzija izašla je prije nešto manje od 24 sata i nisu još sve ažurirali, no kada kliknete na željenu verziju, skinut će vam se nova, 4.0 verzija

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 17.06.2012., 20:39

Imat ću ovo na umu, ako budem jednom imao dual boot. :)
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 14.09.2012., 09:05

Bug wrote:Dostupna je beta verzija Skypea na kojoj se napokon osjećaju pravi efekti Microsoftove akvizicije. Korisnici se na aplikaciju, naime, mogu prijaviti korištenjem Microsoftovog korisničkog računa.

Ista stvar omogućena je i korisnicima Facebooka koji će se na sustav moći prijavljivati bez potrebe za otvaranjem novog korisničkog računa na Skypeu. Postojećim korisnicima Skypea omogućeno je povezivanje korisničkih računa za prijavu s njihovim Microsoft, odnosno Facebook računima. Osim novih načina prijave, Skype beta donosi podršku za čest novih jezika – uključujući i hrvatski. Sučelje je osvježeno u skladu s novim dizajnerskim smjernicama Windowsa 8 za desktop aplikacije.

Brojčana oznaka novog Skypea je 5.11, a dobaviti se može sa službenih stranica.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Previous

Return to Svijet računala