Sve vezano uz računala, računalne igre, konzole... itd.

Moderators: Zel Uneec, miha

Postby Locutus » 19.12.2008., 09:15

E pitanje...

Korištenje video i audio poziva u skypu sa drugim korisnicima Skype, je besplatna? Ne placa se nista vise osim potrosenih MB???
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke
Locutus
eyes in the space

Postby Lord Gewicht » 19.12.2008., 09:17

Koliko ja znam, da...
... imam mikrofon i škembu, al' težina me koči ...
Lord Gewicht
Big L.

Postby Noni » 19.12.2008., 09:20

pa...isto kao i na msnu
Ja svoje loše dane volim gristi sam
Piti i lutati po krčmama
Al' često stignem samo do njenog pogleda.
Noni
Zbunjen i ošamućen

Postby Zel Uneec » 20.12.2008., 18:04

da, između dva Skypea je džabe; naplaćuju se samo pozivi prema fiksnim ili mobilnim telefonima
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 18.08.2009., 18:03

jel koristite ovaj novi skype ? s novim izgledom
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 19.08.2009., 10:19

ako misliš na četvorku, koristim ga već dosta dugo; jedno vrijeme sam koristio ovaj novi sustav sa spojenim chat prozorom, ali sam kasnije prebacio na stari sa odvojenim chat prozorom jer mi je tako lakše s obzirom da usput uvijek nešto radim

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 01.09.2009., 01:08

Preletio sam tvoj post i nisam vidio da si napisao da se može vratiti na onaj stari izgled, da budu odvojeni chat prozori. Instalirao sam ga na PC, pregledavao opcije i vidio da se može izgled promjenit.
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 07.09.2009., 09:21

nedavno je izašla i nova verzija Skypea za Linux, koja bi sad trebala biti dosta poboljšana u odnosu na onu staru; meni je zvuk na Linuxu znao biti nešto lošiji (prilikom razgovora preko Skypea) nego na Windozama, ali mislim da je to zbog drivera za zvuk, a ne do Skypea; no, bio je OK, moglo se normalno razgovarat

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 15.10.2010., 00:42

Novi, Skype 5.0.

Trenutno raspolažem samo Linuxom pa ga ne mogu testirati, ali mislim da ne bi trebalo biti problema jer nije u betu. Ovo je finalna verzija i preporuka da se pređe na njega. Nisam još čuo loše kritike.

Na slijedećoj stranici imate sve vezano za novu verziju.

http://blogs.skype.com/garage/2010/10/s ... _gold.html
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 15.10.2010., 08:55

LOL, nisam imao pojma da je izašao novi Skype.. nadogradit ću pa ću vidjeti kakav je;

nadam se da će i Skype za Linux uskoro izaći iz bete, a i malo se poboljšati (barem sučelje, ako ništa drugo)

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 17.10.2010., 02:57

Dosta traje ta beta iako sve radi vrlo dobro. Ne znam šta više testiraju, al' valjda će se sa ovim izlaskom za Windoze malo pomaknuti i na Linuxu.
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 30.12.2010., 17:28

Bug wrote:Skype je na svom službenom blogu za probleme u radu njegove usluge prošlog tjedna djelomično optužio bugovitu verziju klijentskog softvera za Windowse.

Naime problematična verzija softvera nosi brojčanu oznaku 5.0.0.152, a problemi se javljaju kod obrade zakašnjelih odgovora s poslužitelja, što je često bio slučaj u vrijeme problema obzirom da su brojni poslužitelji bili preopterećeni. U slučaju primitka tih zakašnjelih odgovora klijentski softver se najčešće jednostavno srušio. Dodatni problem je što Skype radi kao peer-to-peer mreža, te svako računalo na kojem se izvršava klijentski softver može se ponašati kao čvor koji usmjerava i obrađuje promet. No računala mogu biti i "superčvorovi", koji održavaju veze prema više korisnika.

Obzirom da oko polovice korisnika Skypea koristi problematičnu verziju softvera, rezultirajući val rušenja klijentskog softvera, potaknuo je probleme u 25-30% Skaypeovih superčvorova, što je opet uzrokovalo dodatno opterećenje na ostalim Skypeovim superčvorovima koji, koji su također počeli padati. U Skypeu ističu kako usprkos njihovom trudu da onesposobe preopterećene poslužitelje i zaustave klijentske zahtjeve, na kraju je pala cijela njihova mreža.

Kako bi riješili problem Skype je pokušavao na što više klijentskih računala poslati noviju verziju softver u kojoj je ispravljen propust, čime se automatski kreirao i veći broj superčvorova. To je pomoglo da se Skypeova mreža polako oporavi i ponovno počne s normalnim radu.

Više informacija može se pronaći na <a href="http://blogs.skype.com/en/2010/12/cio_update.html?cm_mmc=PXBL|0700_B6-_-downtime-20101229" target="_blank">službenom blogu</a>.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 30.12.2010., 18:58

Problematicna verzija je neka beta ili stabilna?
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 03.01.2011., 09:20

to je stabilna verzija, tj. barem su tako mislili...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Zel Uneec » 10.05.2011., 12:50

dogodilo se nešto veliko i (možda) neočekivano - MICROSOFT KUPIO SKYPE!!

Bug wrote:Prije nekoliko sati Microsoft je dovršio i zaključio kupnju najpoznatijeg softvera za VOIP komunikaciju. The Wall Street Journal potvrdio je vijest o transakciji, nakon mnogih glasina, a kasnije i vijesti o tome da se Microsoft sprema kupiti Skype i preuzeti dugove vrijedne pola milijarde američkih dolara.

Glavni inicijator ove akvizicije je Steve Ballmer osobno, koji već neko vrijeme vreba Skype, čiji su vlasnici bili prilično nervozni oko procesa javne ponude tvrtke i odgode koja je dovela prodaju u pitanje. U početku su za Skype bili zainteresirani Google i Facebook, ali upitno je koliko su bili ozbiljni, a koliko su htjeli natjerati Microsoft da se natječe sa samim sobom. Google ima Google Voice i akvizicija Skypea bila bi relativno beskorisna, a s obzirom da je Microsoft investitor Facebooka, nije postojala ni neka pretjerana šansa da ga kupi Facebook. U ovoj situaciji sigurno neće konkurirati Microsoftu, a putem partnerstva vjerojatno ima pristup Skypeu, čije usluge će odlično sjesti u integraciji s društvenom mrežom.

Prodajom nedavno kupljenog Skypea, eBay je zaradio 2,55 milijardi dolara za 30% udjela, osnivači Niklas Zennström i Janus Friis dobili su 1,19 milijardi za svoji 14%, a investicijski fond CPPIB, Silver Lake i Andreessen Horowitz zaradili su 4,76 milijardi za 56% udjela. Investitorska tvrtka Andreessen Horowitz imala je 3% udjela koje je inicijalno platila 50 milijuna dolara, a prodala za 205 milijuna, što je odličan pokazatelj kako je akvizicija Skypea profitabilan posao za bivše vlasnike.

Pretpostavlja se da je glavni motiv Microsofta (Ballmera) za kupnju Skypea upravo Windows Phone 7 i u suradnji s Nokijom integracija VOIP usluge u sustav, kao konkurentne opcije Google Voiceu i Appleovom Facetimeu.

što Microsoft planira sa Skypeom teško je reći... no, sa dosta velikom sigurnošću se može pretpostaviti da planira rješenja temeljena na Skypeu implementirati u Windows Phone 7 te Facebook, kako je i navedeno u tekstu;

no, što će to značiti za sam Skype? hoće li ostati kao i prije? hoće li i dalje biti dostupan na brojnim desktop i mobilnim sustavima? hoće li sada Linux verzija konačno krenuti naprijed ili će ostati zaboravljena, u stanju u kakvom je trenutno (ili gorem?)? hoće li konačno mobilni Skype dobiti mogućnost videopoziva?

hmmm... pitam se, pitam... Skype koristim već dosta dugo vremena i najbolji je za besplatne razgovore s ljudima preko Neta; ima odlične mogućnosti, među kojima i super (video)konferencijsku vezu, koju sam već nebrojeno puta koristio;

nadam se da neće biti potrebe za prelaskom na neko drugo rješenje...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 19.05.2011., 12:23

Dobro. Najviše žele taj proizvod zbog mobitela, ali nikako ne mogu smislit da postoji skype verzija za Linux, a gazda je Microsoft. :bang
miha
Heroj ulice

Postby miha » 26.05.2011., 13:12

Evo počeli su čačkat po skypeu... Upalim ga, i kad se hoću logirat ugasi se. Nije im trebalo dugo da s*ebu kod. Valjda će biti tako brzi i u popravljanju. (yea right) :rolleyes

Edit:
Riješenje sam pronašao na slijedećem linku:
http://blog.goyello.com/2011/05/13/bewa ... windows-7/
Meni je pomoglo.
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 27.05.2011., 10:02

čitao sam i drugdje o problemima sa Skypeom zadnjih dana, ali ja ih nisam imao; nikakvih...

ja inače sam radim updateove programa, ne dopuštam im da idu automatski, baš zbog mogućnosti da neki update ne radi najbolje; volim imati kontrolu nad svim;

a evo, nakon dugo vremena, izašao je i update za Linux verziju Skypea; baš sam danas išao provjerit, rekoh si - da vidim jesu li napravili šta u tom pogledu - i vidim da ima nova verzija; no, nisam primjetio neka poboljšanja - vjerojatno su ispravili samo neke sitnije bugove ili propuste; a ja se nadao da će malo dotjerati sučelje jer mi je ovo trenutno baš loše... nek' se vode za Emeseneom (!= WLM oliti MSN), ak' već sami nemaju nekih ideja :rolleyes

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Zel Uneec » 04.07.2011., 09:29

Bug wrote:Ako je vjerovati informacijama s kojima raspolažu u TechCrunchu, Facebook će sljedećeg tjedna lansirati integriranu mogućnost obavljanja video-poziva preko Skypea. Kompanija je odaslala pozivnice za događaj koji će se održati u srijedu.

Pozivi će se obavljati preko internetskog preglednika, no nije poznato hoće li pored Skypea biti potrebno instalirati dodatnu komponentu. Također, u planu je integriranje usluge u mobilna izdanja aplikacije za Facebook.

Ovim potezom Skype će značajno povećati broj korisnika – na jednostavno korištenje „zakačit“ će se poveći broj od 750 milijuna Facebookovih korisnika. Sam Skype trenutno ima 170 milijuna korisnika. S druge strane, Facebook će za mnoge postati centralno mjesto za svu komunikaciju koju obavljaju preko računala.

i eto ti šta će MS-u Skype... ako još niste dokučili - za manje educirane korisnike Facebook će uskoro postati sinonim za Internet jer Facebook ima sve - ima chat, ima mail, ima igrice, ima upload slika i videa, ima galerije, ima grupe, a sada će dobiti i glasovnu i video komunikaciju; preostaje još samo bolja integracija MS-ove tražilice Bing i Facebooka i to je to - skupio si ih sve!

dobar dio mladih ljudi uopće više nema potrebu za slanjem SMS-ova; zašto? pa zato što za skoro svaki mobitel, pa i one najjadnije, postoji Facebook aplikacija i 0.facebook.com, tj. besplatan pristup Facebooku preko moba;

više ti nije dovoljno imati svoju web stranicu - sada moraš imati i profil svoje ustanove/firme na Facebooku, ili barem grupu ili nešto već, samo da je na Facebooku, jer inače postoji dobar dio ljudi koji neće uspjeti pronaći informacije o tvojoj ustanovi/firmi na Netu jer će otići na Face i reći da nije uspio ništa pronaći o ustanovi/firmi (imao već susrete s takvima); sve veće firme imaju ne samo svoje profile, nego i razne điđa-biđe na Facebooku - sjetimo se samo Kraša i skupljanja sličica životinjsko carstvo...

i sad, kad je tu još ugurana besplatna video telefonija s već dobro utvrđenom bazom...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 07.07.2011., 23:35

Bug wrote:Pozivi će se obavljati preko internetskog preglednika, no nije poznato hoće li pored Skypea biti potrebno instalirati dodatnu komponentu. Također, u planu je integriranje usluge u mobilna izdanja aplikacije za Facebook.

Majke ti kako ovo zvuči debilno... Ne razumijem zašto Skype na Facebooku, ako se može instalirati samo program. Ok, Skype tj. Microsoft želi preko Facebooka privuči ljude jer će najvjerovatnije morati napraviti Skype acc kako bi koristili tu uslugu. Al' onak, koji mozak trebaš biti da ne skužiš o ćemu se radi. :S Na kraju će valjda ljudi shvatit da postoje i druga mjesta za tipkanje osim Facebooka. :rolleyes

Zel Uneec wrote:dobar dio mladih ljudi uopće više nema potrebu za slanjem SMS-ova; zašto? pa zato što za skoro svaki mobitel, pa i one najjadnije, postoji Facebook aplikacija i 0.facebook.com, tj. besplatan pristup Facebooku preko mob

A opet im treba mobitel za to. :D Ja bih bio sretan kad bi oni prestali radit budale od nas sa tim paketima i uveli flat net pa lagano Skype instaliramo svi...

Zel Uneec wrote:više ti nije dovoljno imati svoju web stranicu - sada moraš imati i profil svoje ustanove/firme na Facebooku, ili barem grupu ili nešto već, samo da je na Facebooku, jer inače postoji dobar dio ljudi koji neće uspjeti pronaći informacije o tvojoj ustanovi/firmi na Netu jer će otići na Face i reći da nije uspio ništa pronaći o ustanovi/firmi (imao već susrete s takvima); sve veće firme imaju ne samo svoje profile, nego i razne điđa-biđe na Facebooku - sjetimo se samo Kraša i skupljanja sličica životinjsko carstvo...

Ako pričaš za Hrvatsku onda to možda i je slučaj iako nisam čuo da je bilo kojem kolegi trebao Facebook. U Europi te recimo bolje gledaju i imaš veće šanse za posao ako nemaš profil jer su manje šanse da će neki poslovni planovi izaći van firme. Istina. ;)
miha
Heroj ulice

Next

Return to Svijet računala