FireFox

Sve vezano uz računala, računalne igre, konzole... itd.

Moderators: Zel Uneec, miha

Postby Zel Uneec » 26.05.2008., 11:27

Bug wrote:Predstavnici Mozilla Foundationa objavili su kako vjeruju da će konačnu verziju Firefoxa 3 izdati tokom lipnja. Naime, u kompaniji tvrde kako trenutno čekaju s izdavanjem konačne inačice kako bi brojnim dodacima za Firefox dali šansu da se prilagode novoj inačici.

Također je objavljeno kako je moguće da će biti izdano još Release Candidata (RC), no za sada samo skupljaju povratne informacije vezane uz prvi RC te će na osnovu njih odlučiti da li ima potrebe za dodatnim izdanjima.

lipanj počinje za tjedan dana, dakle - blizu je to... živo me zanima da li će malo srediti upravljanje bookmarksima te dodati neke opcije na koje računam
Last edited by Zel Uneec on 27.05.2008., 00:02, edited 1 time in total.
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Noni » 26.05.2008., 13:52

kako bi brojnim dodacima za Firefox dali šansu da se prilagode novoj inačici.

toooo, moci ce i FoxGame :yeah :yeah
Ja svoje loše dane volim gristi sam
Piti i lutati po krčmama
Al' često stignem samo do njenog pogleda.
Noni
Zbunjen i ošamućen

Postby vitko » 26.05.2008., 15:26

Zel Uneec wrote:ja koristim Free download manager, jer sam s FF-om znao i prije imati problema kod downloada, i to kad sam downloadao drivere za ATI i nVidia grafe; ako je veza bila zagušena i pao download rate, dowload se ne bi završio nego je stojao i stojao... ali s FDM-om sve radi super

FDM je najbolji program za download. barem po mom mišljenju. bolji čak i od LeechGet-a. :yeah
Image
vitko
Custom Title

Postby Noni » 02.06.2008., 14:15

skinuo sam si MFF 3...dosta je dobar, samo nema foxgamea :(

valjda ce izac uskoro za trojku....
Piti i lutati po krčmama
Noni
Zbunjen i ošamućen

Postby Zel Uneec » 17.06.2008., 22:38

vjerujem da ste na Ajkulama (barem neki) pročitali kako se od danas može skinuti finalna inačica trojke i ono o obaranju rekorda; a evo najnovijih vijesti o tome:

Bug wrote:Firefoxova blamaža

Ne samo da su znali da će biti velika navala, već su ju i sami potencirali pompozno najavljujući rušenje svjetskog rekorda u broju dnevnih downloada nekog softvera. I kako su se pripremili? Nisu.

Od 19h po našem vremenu, kada je trojka službeno postala dostupna, službene stranice Firefoxa i pripadajućeg mu svjetskog wanna-be rekorda su zakrčene, nedostupne, nude staru verziju ili su u najboljem slučaju izuzetno spore. Doduše, s terena nam javljaju da ima sretnika koji su se uspijeli probiti.

Ako ste silno željni imati novi Firefox u prvim satima njegovog postojanja, preporučamo ovu adresu s koje ga možete brzo i nesmetano preuzeti. Samo pazite - preuzimanjem s ove stranice vjerojatno ne sudjelujete u postavljanju svjetskog rekorda, ako vam je do toga više uopće stalo...

međutim - ja sam baš sad otišao na www.mozilla.com i bez problema za manje od minutu downloadao novi Firefox, prosječnom brzinom od 90-ak KB/s

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Lord Gewicht » 18.06.2008., 10:17

Ja sam skinuo poslje tekme navecer s official site-a bez po muke...
... imam mikrofon i škembu, al' težina me koči ...
Lord Gewicht
Big L.

Postby Dino » 18.06.2008., 10:56

ja nisam mogao oko 7 kad su poslali mail, prvo sam skinuo staru verziju, pa je bilo zakrčeno, onda uspijem dobiti download stranicu, ali opet sa starom verzijom, nakon toga piše da je stranica nedostupna, danas ću skinuti
Dino
Seronja

Postby Noni » 18.06.2008., 13:54

ja ju jos necu koristit dok ne naprave neke od meni potrebnih addonova :)
Piti i lutati po krčmama
Noni
Zbunjen i ošamućen

Postby Crash » 18.06.2008., 18:19

ja skinuo za 1 min :D :laugh
Crash
Vitez Orijenta

Postby Zel Uneec » 18.06.2008., 23:09

"Download day" završio; finalna brojka - 8.549.973!!

Bug wrote:Preračunamo li malo ovaj broj, dobiti ćemo brojku od nešto više 356.248 preuzimanja u jednome satu, odnosno gotovo 6.000 preuzimanja svake minute.

Prvi na listi preuzetih preglednika nalazi se SAD s 2.626.240 preuzimanja, slijede Njemačka s 707.939, Japan s 405.413, Španjolska 305.345, Velika Britanija s gotovo identičnim brojem od 305.038 preuzimanja, itd.

Rezultat o uvrštenju u Guinnessovu knjigu rekorda bit će poznat za koji dan.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Lord Gewicht » 06.08.2008., 11:09

Koji dwld addon koristite za dwldanje filmova s youtube-a? Moja dva najbolja nisu prbacena s FFv2 na FFv3 pa...
Lord Gewicht
Big L.

Postby Noni » 06.08.2008., 11:25

Ma nemoj koristit te glupe addonove za MF, koristi videoget...

meni nikad nije zastekao i uvijek je sve skinuo, a ovi addonovi malo malo pa nesto ne valja
Piti i lutati po krčmama
Noni
Zbunjen i ošamućen

Postby Zel Uneec » 06.08.2008., 12:35

Free download manager, kojeg inače već duže koristim i za skidanje s neta, ima već duže i podršku za skidanje filmova s YouTubea i radi savršeno! za sada sam sve što sam htjeo skinio bez problema...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby -zuber- » 06.08.2008., 12:51

Ja ovaj koristim: http://www.downloader9.com/
Image
-zuber-
Rock

Postby ridslkaka22 » 06.08.2008., 12:53

ja do sada nisam nista koristio ali sam sada skinio ovaj sto je Zel rekao pa cu vidjet.... :D
Image
ridslkaka22
Heroj ulice

Postby vitko » 06.08.2008., 20:04

Zel Uneec wrote:Free download manager, kojeg inače već duže koristim i za skidanje s neta, ima već duže i podršku za skidanje filmova s YouTubea i radi savršeno! za sada sam sve što sam htjeo skinio bez problema...

pravi program, zakon stvar :cheers
vitko
Custom Title

Firefox i snimanje stranice kao slika

Postby Lord Gewicht » 08.09.2008., 22:24

Firefox i snimanje stranice kao slika
Znaci, imam MF3,0 i instalirao sam SCREENGRAB! No, kada zelim snimiti stranicu koja sadrzava javascrypt dijelove, on (screengrab) snimi samo stranicu, a sve sto je u javi izostavi. Da li se to moze kako prepraviti ili ...

Ista prica je i s MF 2,0 gdje sam instalirao onaj plugin save_as_mage.xpi!

Hvala!
Ovo sam postavio na forum.hr, pa ako netko zna odgovor... Danke
Lord Gewicht
Big L.

Postby Zel Uneec » 24.11.2008., 01:22

Chrome donosi kraj Firefoxa

Na stranicama Microsoft Watch ordinira izvrsni Joe Wilcox kojega mi, pak, na našim stranicama, volimo povremeno citirati. Ovoga puta vam skrećemo pažnju na njegovu najnoviju analizu toga što donosi budućnost za Mozillu i njezin Firefox. Kao što svi znamo, Firefox je besplatna aplikacija otvorenog koda, ali sama Mozilla Foundation za svoje funkcioniranje treba novca i to ne male svote. Za razliku od, primjerice, Wikipedie, Mozilla se ne financira donacijama, već komercijalnim putem. U ovom slučaju se ništa ne naplaćuje od krajnjeg korisnika već od oglašivača i drugih poslovnih partnera. Zanimljiv je podatak da čak 88% Mozillinih prihoda, od kojih se financira razvoj Firefoxa i drugih programa, dolazi upravo od Googlea koji plaća poprilične sume da u Firefoxu baš njihova tražilica bude defaultna.

Kada je 2004. Mozilla startala i krenula u partnerstvo s Googleom, njihova sinergija je dovela do naglog povećanja popularnosti i jednog i drugog, ali četiri godine kasnije Mozilla nije toliko napredovala u uzimanju ukupnog tržišnog segmenta od Microsoftovog Internet Explorera koliko je Google napredovao uzimajući udio od svih ostalih internetskih pretraživača.

Pojava Googleovog Chromea mogla bi značiti da Google namjerava napasti Internet Explorer s dvije strane - Firefoxom i svojim vlastitim browserom, ali je i sasvim moguće (i vjerojatnije), da će Google čekati da se Chrome "osovi na noge", a onda resurse koji su išli Mozilli usmjeriti prema njemu.

Doduše, moramo priznati da se za sada ne čini da Chrome, nakon početnog oduševljenja korisnika, napreduje nekim velikim koracima. Dapače, penetracija mu je u SAD-u svega 0,17% (prema Bugovim internim statistikama, naše stranice posjećuje nešto više od 3% onih koji koriste Chrome) i otprilike je na istoj razini od trenutka izlaska.

nisam baš siguran da bi Chrome mogao donijeti kraj Firefoxa; osobno nisam za sada neki veliki fan Chromea; nisam ga još ni probao, a niti imam namjeru, s obzirom na nekoliko stvari vezanik oko dotičnog, a i samog Googlea; Firefox i dalje ima moju podršku...

no, opet kad se sjetim kako je Netscape Navigator prošao... :| nikad se ne zna...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 24.11.2008., 12:17

moglo bi se dogodit bas tako kako je rekao stricek Joe

IE$ moze biti besplatan jer je microsoftov proizvod i fala bogu mogu prezivit, google je isto tako jaka firma i sve te to kasnije vuce da imas svoje nesto, kao recimo google sto ima trazilicu, gmail, prebacio se na google earth pa sad i browser zeli i tako ce stalno svatko svoje nesto imati

ovi u mozilli su mislim spremni na takvo nesto jer partnerstvo se kad tada raskine zbog svojih nekih ciljeva, tako da su mozda i racunali na ovo, ali zato je to opensource i zbog toga bi trebala prezivit

i linux je opensource i ne dobiva para od naplacivanja korisnicima pa se eto koliko je dospio daleko da se sad planira uvoditi u javne ustanove
miha
Heroj ulice

Postby Lord Gewicht » 24.11.2008., 13:55

miha wrote:i linux je opensource i ne dobiva para od naplacivanja korisnicima pa se eto koliko je dospio daleko da se sad planira uvoditi u javne ustanove
Nemozes u to ubacivati Linux ili Unix. Ipak ni Linux nema pravog takmaca na svom polju (serveri i multiuser) osim svojih distribucija...
Lord Gewicht
Big L.

PreviousNext

Return to Svijet računala