Sa raznih strana

Glazba. Filmovi/Serije. Grafika.

Moderators: Hitman, miha

Sa raznih strana

Postby Magister » 30.03.2009., 22:50

Ovdje ne postoji slican topic, poput svastarice, ili crne rupe, pa da dodam.
Prva vijest ovdje bas i nije vesel, ali mislim da vrijedi spomenuti. UMro je poznati oskarovac Maurice Jarre, mnogima mozda poznatiji kao otac Jean-Michela Jarrea. COvjek je napravio muziku za nekoliko klasika, Doktor ZIvago, Drustvo mrtvih pjesnika, Lawrence od Arabije.
Vise na www.net.hr:
http://www.net.hr/kultura/page/2009/03/30/0016006.html
Imamo dovoljno vremena da mrzimo, ali nemamo dovoljno da volimo jedni druge...
Magister
Dark templar

Postby miha » 27.01.2010., 17:40

Whitesnake atrakcija na Banja Luka Rock Open Festivalu :bosna

Nekad sam ih znao i poslušat.
Sad mi je samo drago da žive legende starog rocka. :)

Link :deal
miha
Heroj ulice

Postby miha » 27.03.2010., 00:25

Bio Rammstein u Zg, a ja zaboravio pogledat za karte. Kažu svi da bilo savršeno.
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 06.05.2010., 22:25

Pipsi na USB sticku

Danas je u Profile Megastore-u u Zagrebu predstavljen (barem u nas) jedinstveni format glazbenog zapisa. Cijela diskografija grupe Pips, Chips & VideoClips u izdanju MenArta objavljena je na posebnom USB sticku. Ova edicija tiskana (zapravo, snimljena) je u samo 500 komada, a cijena je (svega) 149,99 kn. Kako je naglasio "gazda" Pipsa, Dubravko Ivaniš znan kao DudoTheRipper ili u posljednje vrijeme kao TheDaddy - ova cijena je "konkurentna" odnosno, za 149,99 kn dobijete 2 GB USB stick (u obilku rakete!) i cijelu diskografiju Pipsa, pa vam se to više isplati nego tražiti po torentima ili rapidshareu". Ipak, dodao je, kao i uvijek cinični Ripper, "ne sumnjam da će se za maksimalno 4 dana cijeli sadržaj sticka naći na torentima, a 2 GB stick iskoristiti za druge svrhe". Za prave ljubitelje glazbe ipak napominjemo da se USB može u navedenoj ograničenoj seriji nabaviti u Profilovim dućanima, a za cijenu od 149,99kn dobijete 7 albuma grupe, plus nekoliko ekstra videa, plus biografiju grupe u .pdf-u. Svi glazbeni zapisi su snimljeni u 320 Kbps MP3 formatu, a za one malo starije među vama napominjemo da je gore i album "Shimpoo Pimpoo" sa kultnim stvarima "Krumpira" i "Dinamo ja volim". Ripper je u svom stilu odgovorio i na pitanje o pomodnim izdavanjima LP-ja, u zadnje vrijeme ponovo popularnim među "pravim diskofilima". Za njega je totalna glupost glazbu koja je producirana u digitalnim formatima vraćati nazad na vinil.

fora ideja
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Return to Multimedija