Promjene na forumu nakon nadogradnje

Pravila ponašanja, obavijesti o forumu, pomoć pri korištenju foruma, prijedlozi, kritike...

Moderator: Zel Uneec

Promjene na forumu nakon nadogradnje

Postby Zel Uneec » 20.12.2011., 01:02

Pozdrav svima!

Odmah na početku želim se ispričati što je forum tako dugo bio offline/zatvoren. Mislio sam da će mi trebati puno manje vremena da sredim sve što želim, ali nažalost, podosta se odužilo, ne toliko zbog tehničke strane, tj. obujma posla, nego zbog jednostavnog nedostatka slobodnog vremena koje bih utrošio da se to napravi. Pa, iako još nije sav posao gotov, zbog toga što je prošlo već dosta dugo vremena, odlučio sam ipak vratiti forum u pogon u obliku kakav je sad, a ono što je ostalo sređivat ću još polako idućih dana, ali to neće ometati normalan rad foruma.

No - još jednom - moje isprike zbog čekanja...

A sad - što se sve "dogodilo"? Kako sam najavio nekad davno, odlučio sam se ponovo baciti na nadogradnju foruma na novu (koja je sada već stara nekoliko godina :)), BB3 verziju, točnije trenutnu stabilnu verziju phpBB-a. Prvotni "pokušaj" nadogradnje imao je nekoliko "bolesti" i nisam bio zadovoljan kako je to sve na kraju izgledalo u novoj verziji, te sam bio odustao od nadogradnje i vratio nas na BB2. No, s vremenom se BB3 poboljšao i dotjerao, dobio neke funkcije koje su nam falile na starom forumu, a i BB2 je polako gubio zajednicu koja ga je podržavala, te sam se odlučio ipak napraviti nadogradnju kad uhvatim vremena. I eto, baš sam bio pomislio da ću ga imati dovoljno i krenuh s nadogradnjom... :) i to je malo potrajalo. Malo. :D Ali sada je većina stvari gotova i spremna za rad.

Mislim da su sve teme, postovi i ostali sadržaj foruma (privatne poruke, npr.) ostali sačuvani, kao i broj vaših postova. Problem su bili html kodovi u starim postovima, kojih je bilo poprilično, ali ipak u vrlo malom postotku u odnosu na cijeli forum, jer BB3 ne podržava html (nego samo BBcode) pa je trebalo taj html konvertirati i to je nešto što mi je oduzelo dosta vremena, jer nije bilo jednostavne skripte kojom se sve moglo lako prebaciti, nego sam dobar dio morao odraditi ručno. A bila mi je šteta da umjesto slika koje smo postavili (praktički cijela igra "Pogodi koji lik" ili "Pogodi crtani", a bilo je toga još, je l') stoji html kod... Tako da sam si dao truda i konvertirao sav html koji sam uspio pronaći. Naravno, vjerojatno postoji nešto što mi je promaklo ili neka greška koju sam načinio prilikom konverzije, pa ako naiđete na nešto od toga, molim da mi javite kako bi se i to sredilo.

Jedna stvar koju nisam uspio prebaciti jesu stari Custom titleovi. Nažalost, u početku nikako nisam uspio podesiti skriptu da prepozna novo polje za Custom title, i nakon podužeg mučenja s tim na kraju sam odustao, smatrajući kako to i nije tako strašno izgubiti, a osim toga, tako ćete biti potaknuti da malo osvježite svoje custom titlove - barem oni koji su imali/imaju tu mogućnost. I dalje je uvjet za dobivanje mogućnosti Custom titlea 1000 postova, tj. da biste mogli imati Custom title, morate sakupiti 1000 postova. A eto, da napomenem, nakon što sam napravio brdo posla na forumu, htio sam se još jednom okušati s prebacivanjem starih Custom titleova i na kraju uspio napraviti skriptu koja radi, ali je imala tu boljku da bi prepisala i brdo stvari koje sam nove sredio pa sam na kraju ipak odustao od toga jer nisam htio sve to raditi iz početka. :)

Dakle - što se Custom titleova tiče - starih nema, morat ćete si staviti nove (ako netko baš želi onaj stari, a ne sjeća se koji mu je, neka mi javi, probat ću mu ga pronaći); ukoliko je netko prije imao mogućnost stavljanja Custom titlea, a sada nema, neka mi se javi pa ću provjeriti, moguće je da je došlo do nekih grešaka u dopuštenjima (iako ih ne bi trebalo biti, uspio sam dosta toga provjeriti i nisam ništa za sada pronašao).

Novi forum ima raznih nekih novih mogućnosti, sitnica, detalja, fora... Neke će vam se svidjeti, neke ne. Neke ćete koristiti, a neke ne. Nemojte samo prodavati izlike da nećete više dolaziti na forum "jer je ovaj novi forum glup". :P ;) Bolje je da se vodite za onim kako sada ima puno novih stvari za istražiti i isprobati. :krezubica Svakako je dobra novost puno bolji način indeksiranja, a time i puno bolje i veće mogućnosti pretraživanja foruma (kladim se da neki ni ne znaju da smo i prije imali search tj. pretraživanje na forumu :)), pa će tako ljudi koji dolaze i traže nešto konkretno sada to puno lakše pronaći, a pogotovo brojne upute, helpove, rješenja i dr. što smo kroz ove godine marljivo pisali i skupili.

Osim toga, doći će i do strukturalne promjene foruma; neke će se sekcije spojiti, neke će nove nastati (možda), a neke će (vjerojatno) i potpuno nestati. Plan već imam, samo to još treba odraditi. Dakle, to je jedna od stvari koja mi je ostala za napraviti.

Tu su i novi skinovi. Ima ih tri, dva svijetla (jedan s avatarima lijevo, kao i prije, jedan s avatarima desno, kako je sada default u phpBB-u) i jedan tamni. Nadam se da će si svatko naći onaj koji mu odgovara. Što se skinova tiče, želje više ne ispunjavam. Ako mi se nekad bude dalo i ako budem imao vremena, pokušat ću izraditi i neki naš skin, ali ovi prilagođeni su i više nego dobri.

Također, planiram nabaciti još pokoji dodatak (npr. Skype polje u profilu, jer velik broj ljudi sad koristi Skype), ali to kad opet uhvatim vremena. A kad do toga dođe, bit ćete obaviješteni o novim mogućnostima, kao i uvijek.

Uh - ova obavijest je već poveća i nadam se da ćete ju barem u kratkim crtama, da pohvatate ono glavno, pročitati. Ima još nekoliko stvari za reći se, ali možemo to odvojiti u drugi post, možda vam bude manje mrsko čitati. :D :P

Eh da - još samo ovo - svakako vas molim da, ukoliko primjetite da nešto ne funkcionira kako treba, javite ovdje na forumu, na PM ili mail, svejedno.
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Re: Promjene na forumu nakon nadogradnje

Postby hyperion » 23.12.2011., 15:53

izgleda mi veselije od prošlog
hyperion
Heroj ulice

Postby miha » 25.12.2011., 20:22

nice, fresh :)
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 28.12.2011., 21:29

:yeah

EDIT: sad sam skužio da Custom titleovi ne rade, tj. meni se ne prikazuje Custom title koji sam si postavio; koliko se sjećam, kad sam tek dodao taj mod (to je bio prvi), sve je radilo, što znači da je moguće da je problem nastao nakon dodavanja nekog drugog moda ili da uopće do sada nije ni radilo, ali i da samo meni nešto ne radi; je li netko (od onih koji imaju uvjete za to) probao promijeniti Custom title?

EDIT 2: pronašao sam u čemu je problem s Custom titleovima - zaboravio sam nešto iskodirati u dva filea, iako mi nije jasno kako, jer sam uvjeren da sam to napravio... nemam pojma... uglavnom, sada bi sve trebalo biti OK; molim javite ako netko ima problema s ovim...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Zel Uneec » 02.01.2012., 23:01

imam u planu ugraditi i podršku za Skype, vjerujem da ću to uspiti napraviti kroz sljedećih nekoliko dana

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Zel Uneec » 03.01.2012., 23:23

izvršeno je i restrukturiranje foruma, kao što ste i sami mogli vidjeti; neki stari dijelovi su spojeni u jedno (poput Glazbe, Filmova i Grafike koji sada čine Multimediju, kao i Sportskog kutka i Football managera koji su sada samo Sportski kutak, itd.), neki su potpuno nestali (poput MTG-a, za kojeg je odavno splasnio interes), te je sve na kraju razmješteno u novu strukturu;

nadamo se da će ova nova struktura biti barem jednako funkcionalna kao što je i ona stara bila u svojim počecima! :)

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Magister » 04.01.2012., 13:00

Meni se svidja :-)
Imamo dovoljno vremena da mrzimo, ali nemamo dovoljno da volimo jedni druge...
Magister
Dark templar

Postby Zel Uneec » 08.01.2012., 21:47

ehehe, uspio sam povratiti i stare Custom titlove :woo :zhuya

no, slobodno ih možete zamijeniti nekim novima, naravno, oni koji to mogu... :)

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Zel Uneec » 13.01.2012., 14:17

danas sam tek skužio da onaj redirekt VAŽNO - svakako pročitajte! ne radi, tj. da sam zaboravio updateati path nakon puštanja foruma u pogon... a ja se još čudim kako to da samo jedan redirekt u sve ove dane, kako to da baš nitko nije kliknio... :rolleyes :hammer :krezubica

uglavnom, sada je i to popravljeno :)

kako to da nitko nije reagirao, upozorio me? :)

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby hyperion » 13.01.2012., 18:09

vjerojatno zato što je trenutno mali broj korisnika
hyperion
Heroj ulice

Postby miha » 16.01.2012., 11:34

Ke? :?
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 18.01.2012., 14:09

evo, dodao sam i Skype mod, tj. u profilu sada možete unijeti i svoje Skype korisničko ime pa će registrirani korisnici foruma moći vidjeti da imate Skype, koji je status (jeste li online/offline/away...) i ostalo što već ide uz Skype;

napomena: da bi status bio realno prikazan, morate u Skypeu uključiti Allow my online status to be shown on the web (pod Options->Privacy->Privacy settings)

inače, smatram ovaj Skype mod dosta lošim :(; prilikom ugradnje unijeo sam neke sitnije izmjene, ali bilo bi puno bolje kad bi se cijeli taj mod dotjerao; vidjet ćemo, možda izađe neki update ili ja slučajno nađem vremena i volje pa ga prepravim...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby max » 21.01.2012., 20:18

Diste?
:yeah

Ne mogu nac opciju za izmjenu custom title-a
svi smo mi cigani
max
Geronimo

Postby Zel Uneec » 22.01.2012., 22:32

pa jesi ti živ?!? nema te ni za koricu kruha namazat... ;)

što se tiče tvog pitanja za izmjenu Custom titlea:

Custom title mogu postaviti samo korisnici s više od 1000 postova...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Return to O ¤ Ajkule ÷ K.M.D.M. ¤ forumu