Rasprave oko bannova

Pravila ponašanja, obavijesti o forumu, pomoć pri korištenju foruma, prijedlozi, kritike...

Moderator: Zel Uneec

Rasprave oko bannova

Postby Constantine » 05.12.2007., 12:09

Evo nisam vidio da je ova tema već otvorena. Mislim da bi ona trebala biti tu, ukoliko dođe do odluka koje i nisu objektivne u nekim situacijama. Ja ne glumim ovdje odvjetnika, niti nešto takvo. Nego bi samo malo prokomentirao ovu novu odluku o banovima.

-------Prvo da kažem, da sam u ovoj cijeloj priči možda najobjektivnija osoba,
iz slijedećih razloga. Prvi je taj što nemam razloga branit Zubera. Zato što
samo večinom u sukobu interesa i iz razloga što se on meni smijao kada
sam dobio bann. Locutusa nemam također razloga branit, radi incidenta
koji se dogodio na igralištu o kojem nebi sada. Također protiv Magistera
nemam ništa. Pričo sam možda 3 puta u životu s njim. Protiv Dine također nemam ništa.
------Drugo smatram da je kazna(koje nema) prebalga, koja je dana Magisteru, a tako i Dini
Treba na glasiti, da su neki znali dobivati opomene uz objašnjenje ( nije se
netko mogo svađat sam sa sobom), prema tome ne vidim kako je to uspjelo Zuberu. Dobivale su se opomene zbog vrijeđanja, pa sada citiram "balavi mali buntovnici"

Toliko od mene. :yeah

Dolazim u miru, jednostavno sam morao ovo prokomentirati.
Neke Arnijeve mudrosti:

My body is like breakfast, lunch, and dinner. I don't think about it, I just have it.
Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer.
I think that gay marriage should be between a man and a woman.
Constantine
I'm back!

Postby Noni » 05.12.2007., 12:16

Treba na glasiti, da su neki znali dobivati opomene uz objašnjenje ( nije se
netko mogo svađat sam sa sobom)

:) da...ti i Loc

ostalo...istina, istina...iako ne znam bas...da su Magister i Dino nesto krivi, mozda se samo nisu trebali upustati u svadju...
Ja svoje loše dane volim gristi sam
Piti i lutati po krčmama
Al' često stignem samo do njenog pogleda.
Noni
Zbunjen i ošamućen

Postby Lord Gewicht » 05.12.2007., 13:44

Ne zelim se mjesati, ali mislim da je dobro gore receno! Moje misljenje je da je magister trebao dobiti barem opomenu zbog toga sto je napravio (brisanje postova)! Mislim da jedan moderator si to ne smije dopustiti...
... imam mikrofon i škembu, al' težina me koči ...
Lord Gewicht
Big L.

Postby Magister » 05.12.2007., 18:09

Jedina greska koju sam napravio vezano uz brisanje Zuberovih postova je ta sto mu nisam poslao PM uz obrazlozenje zasto sam obrisao jedan post. Obrisan je uz sasvim objektivne razloge, a da bi brisanje tog posta izazvalo neprimjerenu Zuberovu reakciju, prije koje je mogao reagirati da mi posalje PM, a ne da me posalje u PM, ne bas doslovno, ali na neki nacin.
Magister
Dark templar

Postby Tinko » 05.12.2007., 18:24

zuber (nije citat s foruma) wrote:jedina tvoja greska je Magister sto si ti prvi poticao na offtopic...i onda kad sam ja nastavio, napravio si budalu od mene... svaka cast :yeah

i da...magister naravno nije dobio...sto nisam ni ocekivao...
Tinko
Geronimo

Postby Zel Uneec » 06.12.2007., 09:34

Lord Gewicht wrote:Ne zelim se mjesati, ali mislim da je dobro gore receno! Moje misljenje je da je magister trebao dobiti barem opomenu zbog toga sto je napravio (brisanje postova)! Mislim da jedan moderator si to ne smije dopustiti...

ne slažem se... svi ste previdjeli jednu stvar, a to je da je Magister već davno upozorio zubera na postanje određenih stvari u određenim temama, i da mu je naprijed najavio da će mu, ako se to ponovi, obrisati post; dakle, postoji i objašnjenje i upozorenje, samo što su dani unaprijed... sličnu stvar sam i ja napravio nekoliko puta, npr. kada je Noni bio upozoren na određene svoje postove i kad mu se reklo da prestane s tim ili će mu se u protivnom takvi postovi automatski obrisati, bez daljnjeg objašnjenja, jer je dovoljno objašnjenje već unaprijed dano...
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Tinko » 06.12.2007., 10:13

zuber (nije citat s foruma) wrote:aa tako znaci Zel ovo je bilo namjerno provociranje bana....uh uh uh svaka cast... nisam mislio da ste takvi ljudi... svaka vam cast! :bow :bow

edit: ovdje je magister prvi poceo...sto nije otvorio temu pa erko zuberu ne cistis rekli su mi (kako je napisao u svom postu) nego je on izazvao i onda brise postove...i daj zel stvarno od tebe to nisam ocekivao... sta se ti ulizujes il sta? BAREM je trebao opomenu dobit...ali ne...jel...i to je tvoj osjecaj za pravdu....daj molim te... :burn :2much :| :stop
Tinko
Geronimo

Postby Zel Uneec » 06.12.2007., 11:08

kao prvo, samo moja dobra volja ostavlja ove tvoje postove ovdje, jer si banan s foruma...

kao drugo, ja se nemam šta kome ulizivat; ja sam admin ovog foruma i moram radit svoj posao... kao što ti je poznato, razgovarao sam sa svima vama upletenima u ovo, prije donošenja ikakvih odluka, pomno pregledao pojedine teme i postove, pričekao par dana i tek onda donio odluke; nisam nikud srljao, nisam ništa htjeo učinit prebrzo...

ne znam kad ćeš ti sebi već jednom priznat da i ti nekad pogriješiš i da nekad nisi u pravu, da na određenim mjestima postoje određena pravila i da se stvari koje ti ne odgovaraju moraju riješiti unutar tih pravila... to ti je već rečeno i prije, kao i nekim drugima, to bi svi stariji članovi foruma trrebali znati (a tu računam većinu vas, osim ovih par koji su se nedavno registrirali); i kao što sam napisao, Magister te je upozorio na nešto, i kad smo kod toga, nije reagirao odmah prvi puta kad si se oglušio...

mislim, neću postavljati pitanje šta ti tu nije jasno, jer ti je jasno, ali ti ne želiš priznati da je tako i da ti je jasno...

i da, to je moj osjećaj za pravdu...

osim toga, ako ste primjetili, napisao sam nakon kazni da je to za sada, jer za neke stvari još nisam donijeo odluku, jer želim proučiti još neke postove i jer razmišljam o još nekim kaznama... a vi što sve znate i što o svemu jasno vidite na licu mjesta, bez ikakvog razmišljanja što bi podijelili pojedine kazne, ako mislite da je vaš način bolji, znate kuda i kome se trebate obratit ako želite promjene!

osim toga, kada sam nekima od vas davao blaže kazne nego što trebate dobit (među njima si i ti zuber), jer "milosrđe mi je milo, a ne žrtve", onda se nisi bunio na "moj osjećaj za pravdu"...

BTW, svi oni koji smatraju da trebam dobit opomenu zbog ovog posta, neka kažu...

:|

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Tinko » 06.12.2007., 11:19

zuber (nije citat s foruma wrote:ja u pravilima ne vidim da je ovo sto ja radim zabranjeno...prema tome nemas ni sta brisati...jel..

ja mogu priznat da sam nekad u krivu (cak puno puta) ali ovo nije jedan od tih trenutaka...

i daj vise i ti zel citaj sta pisem: magister je prvi poticao na offtopic i kad sam ja nastavio, obrsao mi je post...

oces dokaz??!! nema problema ..evo ti ga:
"postovani" magister wrote:Osim toga ti si jedan od onih koji kad je trebalo cistiti je rekao da neces, jer nije to tvoj klub. To su mi napokon Tadijan, Zuza i ekipa rekli, kao i za jos neke.

sta jos hoces ***** ** ******** !!??

a jelda? tebi treba vremena? ma daj, a ja ona mogu u klubu na sastanku na licu mjesta sve rec sto mi smeta i sto mislim da je bolje, konstruktivan prijedlog, ja mogu smislit za 5 min a ti nemozes... oo svasta... i onda mi zato kenjate... ajde nemoj vise ***** zel i spusti se malo...

i da, kad si davao blaze kazne bilo je ok, pa normalno, ovo je pokvareni svijet, svi ljudi su takve (čitaj: 2/3) al zato nas dragi bogo ceka gore u "savrsenom" svijetu.. :burn
Tinko
Geronimo

Postby Zel Uneec » 06.12.2007., 11:34

ako si banan s foruma, to znači da nemaš pravo više vamo sudjelovat u razgovoru i raspravama, mislim da je to jasno samo po sebi - valjda znaš što znači ban - dakle, nije banan tvoj account, nego ti! kao drugo, Magister je bio offtopic, kao i dosta vas u tome topicu u tome trenutku, ali stvar je u tome da je Magister napisao da je rasprava o tome na tome mjestu završena i da se, ako ima potrebe, može nastavit na drugom mjestu..... a ti si nastavio... JEL TI JASNO VIŠE?!?!?!

i naravno da trebam vremena... jer, kao prvo, ovo nije nalaženje nekakvih konstruktivnih prijedloga, nego odluka, a da bi se najpravilnije to napravilo, smatram da treba vremena; kao drugo, nitko ne očekuje da na sastanku smisliš nešto konstruktivno u 5 min., pa se zato sastanak i najavi par dana ranije, da možeš razmislit i onda doći na sastanak i kažeš nešto konstruktivno... vidiš, i tu se razmišlja i treba vremena... a to što ljudi dobiju ideje i na samom sastanku je njima na pohvalu!

i, osim toga, "savršeni" svijet nije gore...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Constantine » 06.12.2007., 11:38

Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one
Neke Arnijeve mudrosti:

My body is like breakfast, lunch, and dinner. I don't think about it, I just have it.
Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer.
I think that gay marriage should be between a man and a woman.
Constantine
I'm back!

Postby Tinko » 06.12.2007., 11:40

zuber (nije citat s foruma wrote:
Zel Uneec wrote:ako si banan s foruma, to znači da nemaš pravo više vamo sudjelovat u razgovoru i raspravama, mislim da je to jasno samo po sebi - valjda znaš što znači ban - dakle, nije banan tvoj account, nego ti!

pa da, ja sam ban dobio... ali ovo je acc sharing a to nije zabranjeno... to se treba istaknuti inace...pogledaj po drugim forumima... di ima vise clanova npr.

Zel Uneec wrote:kao drugo, Magister je bio offtopic, kao i dosta vas u tome topicu u tome trenutku, ali stvar je u tome da je Magister napisao da je rasprava o tome na tome mjestu završena i da se, ako ima potrebe, može nastavit na drugom mjestu..... a ti si nastavio... JEL TI JASNO VIŠE?!?!?!

sad odi opet u tu temu i na taj post i vidi jel to napisao..... -.-'

Zel Uneec wrote:i naravno da trebam vremena... jer, kao prvo, ovo nije nalaženje nekakvih konstruktivnih prijedloga, nego odluka, a da bi se najpravilnije to napravilo, smatram da treba vremena; kao drugo, nitko ne očekuje da na sastanku smisliš nešto konstruktivno u 5 min., pa se zato sastanak i najavi par dana ranije, da možeš razmislit i onda doći na sastanak i kažeš nešto konstruktivno... vidiš, i tu se razmišlja i treba vremena... a to što ljudi dobiju ideje i na samom sastanku je njima na pohvalu!

aha, a ja sam znao da ce npr. na sastanku bit govora da ce npr. za zene bit 50kn clanarina i sl. stvari...nisam...jer je pisalo samo dog. oko clanarina...tako da...think again...
Tinko
Geronimo

Postby Zel Uneec » 06.12.2007., 11:50

account sharing nije zabranjen, ali ako je netko bannan, njemu je zabranjeno koristiti account sharing; to je jasno samo po sebi - svi znaju što znači ban... i već sam rekao, ne zanima me kakva su pravila na drugim forumima, mi imamo svoja... ne moramo imati sve što imaju i drugi...

a u temu ne moram ići gledat, jer pratim sve teme i znam da je napisao...

a to što ti ne znaš o čemu će se govorit na sastanku, mislim... kako su neki drugi znali i razmislili o tome prije sastanka?

i da se ovo završi... dozvolio sam ti još da postaš preko bratovog accounta; sada upozoravam: ako još jednom postaš preko njegovog accounta, bannat ću i njegov account, kao i svaki drugi koji dopusti da bannana osoba posta preko njegovog accounta; radi sigurnosti, account će prvo biti samo onesposobljen, a nakon kontaktiranja vlasnika, ili bannan ili ponovno osposobljen... ovo će se dodati u pravila, da ne bi bilo nekih zabuna...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Hitman » 06.12.2007., 12:32

Ma trebaš ih brate sve "oderat" koji se ne drže pravila. Koliko se samo psovki i smeća pojavilo u zadnjih par tjedana to je nevjerojatno. Kad smo dizali forum nisam se baš nadao da će biti ljudi koji nemaju kulture i odgoja pa da se iživljavaju svojim vokabularom. A i kad se nekog od mlađih opomene odmah dižu nos, krivicu svaljuju na druge i prijete se. Previše se uvuklo kukolja, to treba odstraniti i bit će situacija opet OK!

Mišljenja sam, da nitko od starijih članova foruma (uključujući mene) ne želi izigravati "kauboja" i prijetiti drugima, pogotovo mlađima. Od toga nema koristi,ali da vode računa o odnosima na forumu i nepoštivanju pravila, to svakako!

Nisam sudjelovao u tim raspravama ali koliko vidim u ovom topicu je toliko tvrdoglavosti da se to može riješiti samo na jedan način. Pa neće forumska ekipa raspasti se ako ode jedan član..

Neki bi se zbilja trebali naučiti kontrolirati riječnik na forumu... :cool
Image
Hitman
the King

Postby Black Death » 06.12.2007., 13:52

ovo s psovkama je prevršilo svaku granicu... ako se netko ne može barem malo iskontrolirat s takvim izrazima onda ne bi uopće trebao ni komunicirat s drugim ljudima jer to nije način komunikacije. po mom mišljenju bannovi su opravdani i nije prvi puta da su te iste osobe upozorene i bannane.
ako nekom ne odgovara kako se ovaj forum vodi ne moraju više dolazit na njega, i ako su tako pametni i sve nek nabave prostor na netu i naprave si svoj novi forum gdje će se ponašat kako to oni hoće. a dok su na ovom forumu, mislim da bi bilo u redu od njih da se malo spuste na zemlju i priznaju svoje greške radi drugih članova foruma.
ako već ne žele prestati s tim i nastave tako nek barem malo razmisle kome ostavljaju postove sa zvijezdicama (***** ** ******** i sl.) zbog toga što s tim možda ne vrijeđaju samo jednu osobu, i razmisle o tome kakvi su zapravo onda ljudi!

ako netko misli da je ovaj post previše provokativan slobodno nek me se banna, ako sam šta krivo rekao ja ću prihvatiti svoju kaznu!
Image
Black Death
Heroj ulice

Postby Tinko » 06.12.2007., 14:27

Constantine wrote:Treba na glasiti, da su neki znali dobivati opomene uz objašnjenje ( nije se
netko mogo svađat sam sa sobom), prema tome ne vidim kako je to uspjelo Zuberu. Dobivale su se opomene zbog vrijeđanja, pa sada citiram "balavi mali buntovnici"

ja isto nekuzim kako se zuber mogo svadjat sam sa sobom, i ono "balavi mali buntovnici" pa zar to nije :
Hitman wrote:Koliko se samo psovki i smeća pojavilo u zadnjih par tjedana to je nevjerojatno

dobro nije psovka, ali "smece" je

Magister wrote:a da bi brisanje tog posta izazvalo neprimjerenu Zuberovu reakciju, prije koje je mogao reagirati da mi posalje PM, a ne da me posalje u PM, ne bas doslovno, ali na neki nacin.

a jesi ti njemu poslo PM? samo pitam.., kolko sam upucen ti si post otvorio

Zel Uneec wrote:ne znam kad ćeš ti sebi već jednom priznat da i ti nekad pogriješiš i da nekad nisi u pravu

:laugh covjek je reko da nikad nije osto zadnji da bi pocistio, kao vi cistite dok jos ljudi ostalo? u krivu je jedini magister koji slusa druge bez dokaza, to je cinjenica (bar u ovom slucaju), evo sta je napiso magister:
Osim toga ti si jedan od onih koji kad je trebalo cistiti je rekao da neces, jer nije to tvoj klub. To su mi napokon Tadijan, Zuza i ekipa rekli, kao i za jos neke.

a to da to nije njegov klub su isto čipi i žuža rekli?

Zel Uneec wrote:kao drugo, Magister je bio offtopic, kao i dosta vas u tome topicu u tome trenutku, ali stvar je u tome da je Magister napisao da je rasprava o tome na tome mjestu završena i da se, ako ima potrebe, može nastavit na drugom mjestu

kako on moze rec da je rasprava gotova? trebo je rec da je dosta offtopica u ovoj temi i da se napravi nova, a ne ovake gluposti govorit

Zel Uneec wrote:a u temu ne moram ići gledat, jer pratim sve teme i znam da je napisao...

ajde idi svejedno pogledaj pa da vidimo, nemam vremena sad, a volio bih znat
Tinko
Geronimo

Postby Harris » 06.12.2007., 15:08

Tinko wrote: :laugh covjek je reko da nikad nije osto zadnji da bi pocistio, kao vi cistite dok jos ljudi ostalo? u krivu je jedini magister koji slusa druge bez dokaza, to je cinjenica (bar u ovom slucaju), evo sta je napiso magister:
Osim toga ti si jedan od onih koji kad je trebalo cistiti je rekao da neces, jer nije to tvoj klub. To su mi napokon Tadijan, Zuza i ekipa rekli, kao i za jos neke.

a to da to nije njegov klub su isto čipi i žuža rekli?

mislim da nije u redu prozivati osobe koje nisu na ovom forumu...
to je prva stvar...
druga stvar...
klub nije samo prostorija s računalima, u kojoj večina ekipe jedino i visi, pa možda i ne znaju da ima i drugih prostorija koje se također s vremena na vrijeme mogu počistit... pri tome mislim prvenstveno na veliku prostoriju u kojoj su stolovi i pikado... ona najveća se za sada ne sprema, pa ju neću ni spominjat... također, kuhinja je zaključana jer se nije čistila... mislim da nije na zadnjoj osobi da posprema sve, mogao se uvijek netko ustat pet minuta ranije, pa oprat suđe ili nešto... makar se moglo oprat za sobom...
treća stvar...
brate, ak je netko bannan, onda se nema što pojavljivat (pri tome mislim postat, preko bilo čijeg accounta) u tom razdoblju, zato predlažem adminu da obriše postove od prije (zuberove/tinkove) u ovoj temi...
my girl, tell me where did you sleep last night...
Harris
trenutni opis nepostoji...

Postby Skroban » 06.12.2007., 15:43

Harris wrote:
mislim da nije na zadnjoj osobi da posprema sve, mogao se uvijek netko ustat pet minuta ranije, pa oprat suđe ili nešto... makar se moglo oprat za sobom...

to je ono sto se pricalo na sastancima, ali od gospode koja nije prala za sobom nitko se nije udostojio rec ''evo danas cu ja oprat sude'' iako nebi trebao biti problem oprati za sobom nakon koristenja...
svaka cast svima koji su prali, ali takvih je nazalost malo...
i kao sto svi znaju pojedinci koji smo prali sude bivali smo pohvaljeni od bena, ali isto tako i ismijani od strane onih koji nisu prali...
njihove su rijeci bile: ''boli me ona stvar za kuhinju zasto da ja perem''...

nadam se da ovo nitko nece shvatit kao psovanje zato sto mi je to posljednje na pameti... ali jedino tako mogu rec kako su neki bili za to da se pere kuhinja...
Skroban
Vitez Orijenta

Postby Harris » 06.12.2007., 15:46

i to je istina... ali tko je u 90% slučajeva prao suđe... hyperion... jedan od onih koji su to isto suđe najmanje koristili... ja sam u par navrata oprao sve, ali sam shvatio da neki misle da uvijek postoji budala koja će za njima spremat, pa sam odustao i prao samo čašu koju sam koristio... i to prije odlaska...
my girl, tell me where did you sleep last night...
Harris
trenutni opis nepostoji...

Postby Magister » 06.12.2007., 17:01

Ovo prelazi svaku mjeru. Nije mi jasno ponovno pokretanje ove rasprave. Vec smo nekoliko puta napisali, da ako nesto hocete, da vec napokon kazete sto hocete i da se pojavite u klubu pa uzivo objasnite sve, a ne da maltretirate sve na forumu. Vase ponasanje je izuzetno bezobrazno (pod vase se zna na kog mislim). Vec mi je dosta toga tko je kako i kada na forumu. Kad god bi vas pitao uzivo svi bi sutjeli kao mutavi i sad na forumu neki glume velike buntovnike, a uzivo su pokazali da nisu sposobni sloziti dvije smislene recenice. Sad mi je stvarno dosta. Bez obzira na sva upozorenje, ili molbe da se pojavis pa da mi zaista kazes ti i dalje tjeras po svome Zuberu. Vec ne znam koliko dana se s tobom Zuberu moram raspravljati oko tvojih gluposti. Daj se spusti ba zemlju, nije cijeli svijet kriv za tvoje probleme. Nije ti ocito nikad palo na pamet da se moze i na lijep nacin popricati.
Magister
Dark templar

Next

Return to O ¤ Ajkule ÷ K.M.D.M. ¤ forumu