Rasprave oko bannova

Pravila ponašanja, obavijesti o forumu, pomoć pri korištenju foruma, prijedlozi, kritike...

Moderator: Zel Uneec

Postby Stratovarius » 10.01.2008., 14:56

Locutus wrote:ne zelim citat, ne zelim se vise zamarat raspravama oko gluposti i ne zelim ni znati ko si...jer ako se zelis samnom raspravljat znas di ces me naci pa mozemo uz kavu popricat...jer mi je ovako dosta raspravljanja!

Hvala!

:? o cemu ti pricas? postavio si "pitanje" na koje sam ti ja odgovorio, ne razumijem zasto se bunis? :?
Stratovarius
banned!

Postby Zel Uneec » 10.01.2008., 16:14

Stratovarius wrote:4. taj post mi je promakao da, ispricavam se, a znam da nitko nije dobio (zasada) direktan ban...al isto tako sam i pratio onaj -zuber-ov prvi ban i jos neke i ono je tamo preburno reagirao, sto je i sam shvatio zato se i vratio, bar ja to tako shvacam. jer ne vidim drugog razloga zasto bi se vratio a misli da nije kriv. Valjda mu se to ne treba uzet tolko za zlo, i vratio se, poceo lijepo ali jednostavno svi znamo kada nas nesto nazivcira da je tesko odoljeti a ne svadjati se! covjek ima potrebu ici u OT a ne svaki put otvarat novu temu, znate vi kolko bi ih bilo? i to je par postova, taj spam se i mogao dopustiti, ili barem preko PP! vidim da je dosta spamao, ali ne vidim zasto se spam toliko ne tolerira, ovo nije veliki forum (kao npr. forum.hr i sl) a ni tamo se cak ne kontrolira spam previse, ako posjetite znati cete. A vamo treba lijepo za spam upozorenje na PP, drugi, treci put, opala - ban ( al o ovome cu moci napisati vise kad vidim ta upozorenja)

slažem se s tobom da se ne treba stalno upozoravati i sprječavati off-topic, ja to većinom i dopuštam, osim kad netko baš "prevrši mjeru"... što se off-topica tiče, oni se ponekad pretvore i u novu temu, i to je ponekad dobro; najčešće onda netko od modera ili admina i splita te teme, pa da ljudi znaju o čemu se priča...

što se upozoenja i bannova tiče, oni se svi (javno) nalaze na ovom topicu: http://www.ajkule.org/phorum/viewtopic.php?t=387

osim tih javnih upozorenja, s kojima su svi upoznati, šaljemo i PM onima koje na nešto upozoravamo ili ih kažnjavamo; to ti može potvrditi bilo tko od "upozorenih" ili "kažnjenih", jel...

e sad, svi moderatori bi trebali tu proceduru slijediti ili se konzultirati ako smatraju da je neka izvanredna situacija; uglavnom to i činimo, ali ponekad i moderatori pogriješe, zar ne... ako se pogreške uvažavaju "običnim" korisnicima foruma, ne vidim zašto se u nekim slučajevima ne bi uvažavale i moderatorima...

i, BTW, -zuber-ove prve opomene i kazne idu još od vremena dok je bio Lord Registrator/Lost Horizon, nadam se da si i to računao ;)
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Locutus » 10.01.2008., 16:34

Stratovarius wrote:
Locutus wrote:ne zelim citat, ne zelim se vise zamarat raspravama oko gluposti i ne zelim ni znati ko si...jer ako se zelis samnom raspravljat znas di ces me naci pa mozemo uz kavu popricat...jer mi je ovako dosta raspravljanja!

Hvala!

:? o cemu ti pricas? postavio si "pitanje" na koje sam ti ja odgovorio, ne razumijem zasto se bunis? :?

ne bunim se, nego samo ne zelim vise sudjelovat u ovoj, a niti sličnim raspravama koje ne vode nikuda. A drugo bi molio da me se više ne spominje u raspravama, jer od svoga zadnjeg bana sam odlucio manje pisat na forumu, manje se pojavljivat u raspravama(ovakvim i sličnim) te ne vrijeđat druge članove foruma(ako to zelim radit, reci cu im sve u lice, jer ih sve znam, a ne na forumu)!

Uzivajte!
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke
Locutus
eyes in the space

Postby Stratovarius » 10.01.2008., 16:40

Locutus wrote:
Stratovarius wrote:

Hvala!

ne bunim se, nego samo ne zelim vise sudjelovat u ovoj, a niti sličnim raspravama koje ne vode nikuda. A drugo bi molio da me se više ne spominje u raspravama, jer od svoga zadnjeg bana sam odlucio manje pisat na forumu, manje se pojavljivat u raspravama(ovakvim i sličnim) te ne vrijeđat druge članove foruma(ako to zelim radit, reci cu im sve u lice, jer ih sve znam, a ne na forumu)!

Uzivajte!

hmm...

sudjelujes u tome pa se iskljucujes, bojim se da to ne ide tako lako.

i samo me jos nesto zanima i ja sam gotov s ovime.

zasto se svi bune kada netko raspravlja/svadja se preko foruma/msna/chata/irca/icqa itd itd.? to mi nije jasno, nekome ide bolje izrazavanje pisanjem , moze bolje razmislit, iskombinirat, sastavait nego lice u lice, i zasto je netko "faca" ako kaze onom drugom sto ga ide u lice? i sam hyperion je napisao ako nekome ide bolje pismeno postoji sanducic u klubu! kontraefekt
Stratovarius
banned!

Postby Zel Uneec » 10.01.2008., 16:47

za to postoji na forumu PM, ako netko nekome želi nešto reći što ga ide, a lakše mu je da to napismeno izrazi; zašto se zabranjuju svađe na forumima jasno je - zato da se održi integritet zajednice i foruma, da se promovira civilizirano i kulturno ponašanje i rješavanje problema, da se spriječi da dođe do nekih većih i teži posljedica, itd. ;)

i, BTW - nije to kontraefekt, nego kontradikcija :P :P :P (NHF) :krezubica

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 10.01.2008., 16:48

lol, not again :?
damn :rolleyes

sve sto je lose, i sve sto nemir stvara
nek odnese godina stara
miha
Heroj ulice

Postby Noni » 10.01.2008., 16:50

miha wrote:lol, not again :?
damn :rolleyes

sve sto je lose, i sve sto nemir stvara
nek odnese godina stara
Noni
Zbunjen i ošamućen

Postby Stratovarius » 10.01.2008., 16:57

Zel Uneec wrote:i, BTW - nije to kontraefekt, nego kontradikcija :P :P :P (NHF) :krezubica

to sam prvo napisao al sam editirao post jer nisam bio siguran dal se tako pise :D

dobro za svadje..al rasprave. kao sto je bila, pa se pretvorila u svadju :bonk i onda je Dino ili tko vec rekao da u lice kaze u klubu! mene zanima zasto? ima neki drukciji ucinak? tesko...

@miha

eh da je to tako...

I'm done here
Stratovarius
banned!

Postby Zel Uneec » 10.01.2008., 17:02

to mnogi kažu zato što postoji masa onih koji se "prijete" putem interneta (bilo koji oblik), mobitela, telefona, preko drugih, a kad se suoče s nekim/nečim konkretno, onda su manji od makovog zrna i nemaju ništa za reći... i naravno da onda ima drugačiji efekt kad ti netko nešto kaže u lice, nego kad netko nešto priča "okolo"...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Constantine » 10.01.2008., 21:12

Zel Uneec wrote:za to postoji na forumu PM, ako netko nekome želi nešto reći što ga ide, a lakše mu je da to napismeno izrazi; zašto se zabranjuju svađe na forumima jasno je - zato da se održi integritet zajednice i foruma, da se promovira civilizirano i kulturno ponašanje i rješavanje problema, da se spriječi da dođe do nekih većih i teži posljedica, itd. ;)

Zar je to stvarno tako... i može li se to kontrolirat. Jer mora se shvatit da postoje različita mišljenja. Zato i služi forum, za rasprave. Uostalom u ljudskoj nam je prirodi da se prepiremo i svađamo. Samo netko će to shvatit kao zabavu, a netko će izgubit živce na tome i otići će previše. Ne znam kako ovaj forum, a i bilo koji drugi može održat zajednišvo, kad se stvaraju grupe ljudi koji su u nekakvom suparništvu. Evo primjer na onoj temi u raspravama je velika većina popljuvala "cajke", i umanjivali i ismijavali nečiju inteligenciju izjavama koje se mogu jasno pročitat iz poruka kao: "ko sluša cajke taj je budala, ko sluša cajke taj nije Hrvat?" Onda komotno možete reći 70% Hrvata nisu Hrvati?? Pogledajte koliko mladih, a i odraslih sluša, a i odlazi u takve klubove. To sam samo izuzeo kao primjer. A najviše me od svega smeta što se više cjeni mišljenje od nekog tko je 4 ili 10 godina stariji od Zubera, a njega se naziva nezrelom osobom. Di je tu ravnopravnost i kako se onda potiče: "civilizirano i kulturno ponašanje i rješavanje problema"
Neke Arnijeve mudrosti:

My body is like breakfast, lunch, and dinner. I don't think about it, I just have it.
Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer.
I think that gay marriage should be between a man and a woman.
Constantine
I'm back!

Postby Zel Uneec » 11.01.2008., 08:51

rasprave ne moraju nužno uključivat prepirku i svađu; kažeš da je to u ljudskoj prirodi, a ja kažem da je to moguće "izbacit" iz ljudske prirode i da jednog dana to ne mora biti tako... ali, ako nikad nitko ne počne raditi na tome, nikad se to neće ni dogoditi! prirodno je da postoje različita mišljenja i stavovi, i većinom je teško reći da netko ima potpuno pravo, a netko potpuno pravo; no, to ne znači da se o tome treba razgovarati i raspravljati povišenim tonom, psovanjem, vrijeđanjem i sl.;

što se ove rasprave o Hrvatima tiče, neću o tome ovdje... samo ću reći da ste mnogi pogrešno shvatili što se tamo želi reći, kao što i mnogi u istu košaru stavljate kruške, šljive i jabuke, a dajete homogene zaključke, a to baš i ne ide (ne samo ti, nego većina ima krivo viđenje cijele te slike)

A najviše me od svega smeta što se više cjeni mišljenje od nekog tko je 4 ili 10 godina stariji od Zubera, a njega se naziva nezrelom osobom. Di je tu ravnopravnost i kako se onda potiče: "civilizirano i kulturno ponašanje i rješavanje problema"

a ovo ne razumijem... kad je itko istakao da se uvažava samo mišljenje starijih? -zuber- je ovdje "poseban" slučaj i molio bih da se ne radi zaključak samo na temelju jednog događaja vezanog uz njega, jer vam ta indukcija također nema smisla... pošto se i njegovo mišljenje više puta uvažavalo, bez obzira na njegove godine... a ne da sad na temelju jednog događaja odmah ispadne nešto što zapravo nije...

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Constantine » 11.01.2008., 15:35

Evo primjer reklo se Mislavu DM ajde mali šuti tko te što upitao...

Zatim znam da se ta tema krivo protumačila, ali ja je nisam komentirao uopće, nego je samo izuzeo kao primjer.

"Autor je ironično pokušao ismijati cijelu naciju i očito mu je uspjelo jer na primjer, većina forumaša mu daje za pravo!" - to je bio Hitmanom citat... nisam baš pronašao u cijelom odgovoru na toj temi, da se slaže sa ostalima koji su počeli osuđivat. Možda sam krivo shvatio njegov post, ali ako nisam to je još samo jedan pokazatelj da se mišljenje starijih više uvažava, jer poslije toga nije bilo daljnjih rasprava, a da je netko drugi to posto vjerujem da bi. Također prevladava strah od nepoznatog, dođe novi user počne prigovarat, što je bilo slučajeva svi su pod kočnicom i suzdržani, kad se shvati tko je i kad mu se otkrije indentitet onda mogi otvoreno počnu vrijeđat i napadat.
Neke Arnijeve mudrosti:

My body is like breakfast, lunch, and dinner. I don't think about it, I just have it.
Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer.
I think that gay marriage should be between a man and a woman.
Constantine
I'm back!

Postby Stratovarius » 11.01.2008., 20:38

Constantine wrote:kad se shvati tko je i kad mu se otkrije indentitet onda mogi otvoreno počnu vrijeđat i napadat.

da se nadovezem, zasto bi se trebao znati neciji identitet da bi se moglo pocet "normalno raspravljat" ? :? napisao sam drugi post na ovom forumu i doticni Locutus je odma pitao tko sam ja, kao i Ripper poslije. slozio bih se vamo sa Constantine-om u vezi ovoga, sudjelujem jos na nekim forumima i tamo se skoro niciji identitet nezna, a vode se rasprave!
Stratovarius
banned!

Postby Locutus » 11.01.2008., 21:49

ajd me prekini spominjat vise! boli me briga da si i bivši ugarski kralj!
namjerno sam reko da ne zelim sudjelovat u ovome, ali citam ovo...I ne zelim vidit svoje ime(nick) vise tu!

Zahvaljujem! Ako oces da ti se zbog nekog razloga ispricam i tebi i zuberu ispricat cu se! Isprika!

A sada me ostavite iz svojih rasprava, osim ako ne sudjelujem JOŠ u ovoj svađi koja je mislim završila onog trenutka kada su se podjelili banovi i sve se ugasilo još prošle godine!
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke
Locutus
eyes in the space

Postby Stratovarius » 11.01.2008., 21:56

nemas se meni zasto ispricavat....

neznam zasto si alergican na spominjanje tvojega nicka, ako to ne zelis, toplo ti preporucam da napustis podrucja na netu slicna forumima i chatova i sl. jer ti nemozes nikome zabraniti da tvoj nick ne spominje, niti si ti bivsi ugarski kralj da to mozes narediti... da nisi sudjelovao u tome, mozda te nitko ne bi imao razloga spominjati, zar ne? :?

ps. jadna ti je to isprika bro.... :rolleyes
Stratovarius
banned!

Postby vitko » 13.01.2008., 18:40

ovo bi moglo postati gadno... :bonk :bonk
Image
vitko
Custom Title

Postby Black Death » 13.01.2008., 19:50

joj, gori ste nego djeca u vrtiću...
situacija se lijepo smirila i sad se opet počelo kuhat bez razloga. najbolje bi bilo da se ova tema kompletno izbriše i svaka iduća u kojoj bi se vodile rasprave na ovakav način (kroz svađu i glupe prepirke) automatski briše. na taj način se ne bi dozvolilo nikome da ponovno započne neku svađu i ne bi dolazilo do novih bannova. a ako netko pretjera s off topicom, ili počne nekog vrijeđati ili psovati mislim da mu treba bez ikakvog upozorenja dati bann pa nek si on malo sam promisli tko je tu pogriješio i uvidi neke stvari. ako će se nekome cijelo vrijeme crtati neke stvari on ih sam nikada neće ozbiljno shvatiti i priznati i opet će raditi isto što je i prije.

idite u miru i ne griješite više!

P.S. s onom izjavom na početku nisam nikoga htio uvrijediti (jednostavno nisam znao kako da se drugačije izrazim) !!!
Image
Black Death
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 14.01.2008., 09:52

Black Death wrote:situacija se lijepo smirila i sad se opet počelo kuhat bez razloga. najbolje bi bilo da se ova tema kompletno izbriše i svaka iduća u kojoj bi se vodile rasprave na ovakav način (kroz svađu i glupe prepirke) automatski briše. na taj način se ne bi dozvolilo nikome da ponovno započne neku svađu i ne bi dolazilo do novih bannova. a ako netko pretjera s off topicom, ili počne nekog vrijeđati ili psovati mislim da mu treba bez ikakvog upozorenja dati bann pa nek si on malo sam promisli tko je tu pogriješio i uvidi neke stvari. ako će se nekome cijelo vrijeme crtati neke stvari on ih sam nikada neće ozbiljno shvatiti i priznati i opet će raditi isto što je i prije.

mislim da se uopće ne kuha, a osim toga, neke stvari treba raskrstiti! to što netko topicima u kojema se raspravlja o nečemu gdje ima dosta različitih ili jednakih mišljenja, a tako i sukobljenih, krene se svađat, psovat, vrijeđat i ljutit ne bi nas trebalo spriječit da uopće ne raspravljamo o nekim temama... mislim da se raspravljat može i na lijep način, i ne znam što su svi nervozni ako netko kaže nešto suprotno od njih ili im ne daje za pravo...
također, mislim da je sadašnji "sustav sankcioniranja" dovoljan ;)

Constantine wrote:Evo primjer reklo se Mislavu DM ajde mali šuti tko te što upitao...

jel možeš reći tko je to napisao? mislim da bi ta informacija bila dovoljna potkrijepa za ono što sam ti ja rekao o tome, zar ne? ne moraš pisati, pogledaj samo za sebe... ;)

Constantine wrote:"Autor je ironično pokušao ismijati cijelu naciju i očito mu je uspjelo jer na primjer, većina forumaša mu daje za pravo!" - to je bio Hitmanom citat... nisam baš pronašao u cijelom odgovoru na toj temi, da se slaže sa ostalima koji su počeli osuđivat. Možda sam krivo shvatio njegov post, ali ako nisam to je još samo jedan pokazatelj da se mišljenje starijih više uvažava, jer poslije toga nije bilo daljnjih rasprava, a da je netko drugi to posto vjerujem da bi. Također prevladava strah od nepoznatog, dođe novi user počne prigovarat, što je bilo slučajeva svi su pod kočnicom i suzdržani, kad se shvati tko je i kad mu se otkrije indentitet onda mogi otvoreno počnu vrijeđat i napadat.

čini mi se da si ti krivo protumačio i njegov odgovor kao i to što više nitko nije postao nakon njega; ja nisam rekao da se u potpunosti slažem s njim, kao ni da se ne slažem; napisao sam svoje mišljenje o tome i jednostavno nemam više što reći na tu temu; ono što su ljudi poslije mene komentirali također nemam više potrebu komentirat (trenutno), jer mislim da je ta tema sama po sebi "krivo interpretirana" od strane većine koji su se u nju upustili... dakle, to ne znači da se slažem s onim tko je zadnji postao, kao ni da je to zato što je on "stariji"... a mislim da to vrijedi i za većinu drugih članova ;)

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Stratovarius » 14.01.2008., 12:15

@BD

ne slazem se, mislim da se treba negdje rec sta ko misli jer se ovako provlaci i rasteze po cijelom forumu... nastaju svadje na nepotrebnim temama... također, ako tebi ova tema ne odgovara, uopce ju ne trebas citati, nitko te ne prisiljava ;) :deal

@Zel

to su mu rekli skroban i -zuber-, koliko vidim i opravdano, jer nije napisao nista smisleno nego upao u raspravu sa svojom izjavom... mislim da tu nije do misljenja mladjeg nego napisanog od strane mladjeg korisnika. nema veze sto je mladji, nemoze upast tako, napast i ne citat sta se pise....nhf
Stratovarius
banned!

Postby Zel Uneec » 14.01.2008., 12:29

my point... neki ljudi na ovom forumu nikad ne bi tako reagirali, dok neki bi i reagiraju... ne može se to onda uzet za opće mjerilo... e sad, koliko je to opravdano... jest da je Mislav pogriješio što je samo upao, a da nije znao sve točno o čemu se radi, ali ni njihova reakcija nije trebala biti baš takva! moglo ga se upozoriti da ne upada bez da prije pročit, ali čemu onda to "mali šuti"? a te iste osobe bi se bunile da se netko prema njima tako odnosi...

razumijete? ;)

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

PreviousNext

Return to O ¤ Ajkule ÷ K.M.D.M. ¤ forumu