Proslave, rođendani i ostala događanja

Sve o Klubu mladih i događajima vezanim uz klub

Moderators: Magister, hyperion

Proslave, rođendani i ostala događanja

Postby hyperion » 06.10.2011., 16:20

Kako je u zadnje vrijeme dosta ljudi izrazilo želje za korištenjem prostora za organizirana druženja staviti ću ovdje mjesto gdje se također može kontaktirati i rezervirati prostor. Naknada za korištenje prostora iznosi 200 kuna plus polog od 200 kuna za eventualna oštećenja , koji se vraća ako oštećenja nema. Sve ostalo može se saznati na licu mjesta.
Dakle rezervirani termini su:

15.10. Matija Goršek
29.10. Leticija Butorac
05.11. Ana Hedi i Ivona Kižlin
hyperion
Heroj ulice

Re: Proslave, rođendani i ostala događanja

Postby Zel Uneec » 02.01.2012., 23:20

jel bilo kakvog novogodišnjeg partyja u klubu?
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby hyperion » 04.01.2012., 15:55

Bilo je. Bila je neka nova mlađa ekipa u prosjeku 17-godišnjaci. Ove godine sam dio prostorija okrečio sa jednom kvalitetnom bojom (latex strong) koja se inače koristi u vrtićima, školama i sličnim objektima i mislim da ću kad zatopli s njom okrečiti i ostatak prostorija. Izuetno je zahvalna jer je glatka i vodoperiva, što je izuzetno bitno jer se prilikom proslava naročito mlađih osoba znaju desiti značajna zaprljanja zida, pa čak i stropa. No ipak se nešto skupi para od toga pa će zasad i dalje biti proslava rođendana i ostalih proslava iako u dosta slučajeva organizatori slavlja nakon završetka nastoje kamuflirati sva oštećenja koja nastanu.
hyperion
Heroj ulice

Postby hyperion » 31.01.2012., 13:51

Ponovo je klub mladih optužen od strane grada, nogometaša i još nekih ljudi za probleme razbijenih boca i čudnih događanja po noći u krugu od 1 kilometra od kluba. Zato što par pijanih budala koje nemaju veze sa klubom imaju čudne navike pijenja i razbijanja boca na rukometnom igralištu i tribinama nogometnog kluba. S druge strane grad se ne bi sjetio da cesta koja vodi do rukometnog, nogometno , teniskog kluba i kluba mladih konačno bude asfaltirana i postavljena javna rasvjeta, pa bi ti ljudi otišli na neka mračnija mjesta. Isto tako i silna obećanja raznoraznih političara da će se nešto uložiti u zgradu gdje se nalazi klub i da se naprave sadržaji gdje će ljudi moći normalno provoditi svoje slobodno vrijeme su također prazna priča. Što se to uopće nudi mladim ljudima za vikend u našem gradu? Osim sjedenja u gostionama i pijenja preskupih pića za koja većina ni nema novaca. Nema niti jedan objekt poput diska ili mjesta gdje bi ljudi eventualno mogli zaplesati. Koncert? Osim mase para potrošenih za dan grada gdje bude par sto ljudi, nema nigdje. Kino? Većina mladih ni ne zna što je to. Ili bi trebali ostati vikendom kod kuće, marljivo učiti , upisati skupi "besplatni" fakultet te nakon završetka očekivati negdje posao? I to u Miholjcu možda? Osim malo onih sretnika koji će se zahvaljujući političkim vezama uspjeti dokopati nekog posla u gradskoj upravi u dvorcu i živjeti kao bundeve do kraja života. Mladi su jedino dobri ako su navršili 18 godina pa su potencijalni glasači na izborima. E onda se počinju izvlačiti nevjerojatne informacije o tome što je grad i država napravila za mlade i što će još napraviti za njih ako dobro odglasaju. Poslije kad sve to završi nastavlja se ista priča. Mladi su pijanice , bezobrazni, ništa koristi, neradnici itd. Eventualno ako su u mladeži neke obećavajuće stranke ili djeca nekog tajkuna onda su dobri i perspektivni.
Zato nemojte više piti, razbijati boce, uznemiravati starije i nastojte se sakriti kako bi se stvorio dojam da je sve u našem gradu divno , bajno i krasno. :yeah
hyperion
Heroj ulice

Postby miha » 02.02.2012., 23:44

Bilo dobro kad bi se neko kino napravilo.
miha
Heroj ulice

Postby Magister » 04.02.2012., 19:44

Ne bi bilo dobro. Donji Miholjac je jednsotavno mrtvo mjesto. NItko ne pokazuje nikakvih zelja da nesto promjeni i smao je pitanje vremene kad ce odumrti. Pogledajte samo koliko ljudi je otislo u zadnje vrijeme. I to ljudi koji se nece vratiti, jer se nemaju kuda vratiti. Gradska uprav je nesposobna i to ne samo od kada postoji Republika Hrvatska kao neovisna drzava , nego oduvijek. Ne vidim perspektivu u Donjem MIholjcu, pa cak ni u HRvatskoj, a narocito ne sada kada smo dio EU. NE zivim vec 3 godine u DM, ali svaki put kad se vrati situacija je sve losija i tmurnija. Price koje slusam mi postaju mucne, ali tako je gotovo svuda. Uglavnom, svatk obira svoj put i odluke donosi za sebe, pa tako i svi ljudi koji zive u ovom jadnom mjestu i ovoj jos jadnijoj drzavi i cijeli zivot optuzuju druge za losu situaciju. Postoji stara kineska "svaki narod zasluzuje vlast koju ima", pa ljudi uzivajte.
Imamo dovoljno vremena da mrzimo, ali nemamo dovoljno da volimo jedni druge...
Magister
Dark templar

Postby Locutus » 05.02.2012., 08:04

Loše je u gradu stvarno, vec nekih 4 godine favorizira se samo NK Jedinstvo, a sve ostalo je negdi po strani i ceka novu vlast. I ta nova vlast ce imat svoje favorite, bas kako je to imala i svaka do sada vlast (Nogotenis? Tenis? Sportsko pecanje?). To je najveci problem malih sredina, a i najveci neprijatelj. Takvi stavovi prema društvenim i socijalnim događanjima uništavaju prvo živote mladih, a onda i cijelokupnu strukturu društva koja odlaskom mladih, stari.

Makar je loše, treba zasukat rukave i biti uporan, jer ce se onda nesto i događat. Bez truda nema nicega, pa makar trud bio naporan, iscrpljujuc i neisplativ u prvi tren. Trud se kad-tad mora pocet primjecivat, a kada se to dogodi moguca su cuda. No, u gradu Donjem Miholjcu, nema entuzijazma koji je glavni pokretač truda. Nikakvo cudo, jer entuzijazma nedostaje u cijeloj Hrvatskoj, sto je jako jako loše i dovodi do odlaska mladih - trubuhom za kruhom, dovodi do depresije i na kraju krize u kojoj smo najduze od svih zemalja na svijetu - osim Grcke.

Najlakse je sjediti i nista ne raditi i kukat kako sve propada i nista se ne događa. Jos je zalosnije, kada se nest pocne događat, pa se opet prica kako se nista ne događa i kako sve propada i umire.

Zalosna i depresivna smo mi sredina. Nazalost, malo je optimista, malo je onih koji mogu a ne zele nista raditi, a oni koji zele nemaju s cim i kako. Jos je zalosnije, kada se favorizira nesto na stetu svih drugih.
"Nitko nije učinio veću grešku od osobe koja nije učinila ništa jer je mogla učiniti malo"
Edmund Burke
Locutus
eyes in the space

Postby Peter Griffin » 05.02.2012., 10:16

A kakve to zapravo ima veze sa proslavama, rođendanima i drugim događanjima?

Ako je ovo mjesto gdje pljujemo po trenutnom stanju, lako se mogu pridružiti. Eto, živim u malom mjestu, koje po mnogočemu podsjeća na Miholjac. Npr, mjesni su čelnici uspjeli ugasiti limenu glazbu, odbivši platiti voditelja iste. Ajde, da nemaju para, rekla bih ok, ali njihovi su porivi malo drugačije naravi. Naime, pokušavaju se osvetiti jednoj trećoj osobi (koja nema veze s voditeljem glazbe, osim što je, sram ga bilo, ona dovela nesretnog voditelja).
Dobrodošli u Hrvatsku, slogan je koji se nekako sam po sebi nameće...
"Ovog posljednjeg dana moram te voljeti. ... Možda je točno da smo mi samo trun među željeznim čeljustima života i smrti. Ipak, ja više volim pratiti vrijeme na svom vlastitom satu. Zato letim, i pored svega. Letim s tobom."
Peter Griffin
Kanter

Postby hyperion » 06.02.2012., 16:59

Što se tiče limene glazbe, ona bi se mogla bez većih problema pokrenuti, no opet je tu pitanje da li će grad podržati tu inicijativu. Tj. vjerojatno bi podržao kao što podržava većinu stvari sa riječima "bravo, samo tako itd", no kad bi došlo do novčane potpore, onda bi vjerojatno bila priča nema grad novaca itd. Što se tiče NK Jedinstva, nitko nikad od njihove neke uprave ili bilo koga nikad nije došao do kluba mladih i da je rekao , čujte vaši članovi prave smeće po terenu, jel se tu može nešto riješiti. Kao i dotični stariji gospodin koji se nalazi u blizini kluba, kojem smeta već ako nekog vidi u blizini kluba, te ako negdje zaostane neka čaša ili flaša poslije neke proslave ili koncerta. Nikto ne želi reći pravu istinu, a to je da nakon što je prostor kluba relativno dobro sređen, da od onda NK Jedinstvo pikira kako bi taj objekt nekako došao pod njihovo, pa na sve načine pokušavaju to ostvariti. No i ako se to desi jednog dana ja ću lijepo sve što je uloženo u prostor od naših sredstava , a to je gotovo sve lijepo i pokupiti, pa nek onda ima onaj tko god želi taj prostor kakav je bio prije skoro deset godina. A bio je derutna ruševina, gdje je krovište i strop bio takav da se sam skoro srušio, a zidovi su svi bili vlažni i puni plijesni. Jedina stvar na koju se bio obvezao grad u ugovoru o korištenju prostora je bio taj da će oni napraviti adekvatnu prilaznu cestu do kluba, no eto i dalje ništa od toga. Tako je gospodin gradonačelnik rekao ako treba dati će se sredstava da se okreći prostor, ovo ono, a onda kad mu se napiše zamolba za to ili ne dobiješ ništa ili ti isplati dio sredstava iz tvojih redovitih sredstava koje dobijaju sve udruge, pa onda kad se to potroši za to pa tražiš za neku aktivnost onda ti kažu u gradu da ste dobili sredstva pa šta sad hoćete.
A što se tiče tih pritužbi na te proslave, te prijetnji policijom, oduzimanjem prostora i slično smatram stvarno jadnim, jer uvijek je najlakše nekog optužiti za nešto i bez ikakvih dokaza. Tako je isto na nekom sastanku u gradu još prije 5, 6 godina isto tako bila optužba da članovi kluba idu na nogometni teren NK Jedinstva i pišaju po njemu, pa kad sam pitao da mi kažu tko je to bio, nitko ništa. Ne zna se tko je, ali je iz kluba kao. Valjda sam ja pogriješio pa se nisam nikad išao nekom žaliti i tužiti kad su dični nogometaši i ostali sportaši imali pijanke poslije utakmica i drugih događanja. Dobro pa nas nitko još nije optužio za smeće koje su ljudi ostavljali na plaži za vrijeme ljeta na Dravi.
hyperion
Heroj ulice

Postby Peter Griffin » 06.02.2012., 23:41

He, he, nikad nije kasno, tako da...
"Ovog posljednjeg dana moram te voljeti. ... Možda je točno da smo mi samo trun među željeznim čeljustima života i smrti. Ipak, ja više volim pratiti vrijeme na svom vlastitom satu. Zato letim, i pored svega. Letim s tobom."
Peter Griffin
Kanter

Postby hyperion » 07.02.2012., 19:11

Ustvari imam nekako dojam da se ljudi ponašaju kao da to sve nisu njihova djeca i da ti isti ljudi nisu radili isto što i ta djeca rade danas. Uvijek je lakše nekog drugog okriviti za svoje pogreške u odgoju djece. Nikad nisu roditelji krivi, nego sredina u kojoj djeca odrastaju. Znam i hrpu ljudi koji svojoj djeci dopuštaju bez problema da vise na fejsbuku i drugim društvenim mrežama , a uopće nemaju 16 godina koliki je minimum koji fejsbuk postavlja da bi se neki korisnik registrirao. Štaviše sami roditelji ih upute kako da se registriraju i ostavljaju hrpu raznoraznih slika.
hyperion
Heroj ulice

Postby Peter Griffin » 08.02.2012., 14:32

Istina. Ali živimo u vremenu kada je stil života postao okriviti druge. Susrećem se s tim svaki dan. Nitko više ne preuzima odgovornost ni za što.
Peter Griffin
Kanter

Postby Magister » 08.02.2012., 23:51

To se dogadja vec dugo, svi krive crtice, pa onda vijesti, pa filmove, pa skolu, ucitelje, pa crkvu, pa politicare koje su sami izabrali i tako redom, ali nitko ne zeli reci da je lijena, bezobzirna, povrsna, mrzovoljna, nekriticna, konzumentska, neaktivna osoba kojoj je cijeli svijet kriv, a zapravo sve krece od nas samih.... Pogledajte se u ogledalo i napisite mi sto vidite, bas me zanima.
Imamo dovoljno vremena da mrzimo, ali nemamo dovoljno da volimo jedni druge...
Magister
Dark templar

Postby Peter Griffin » 10.02.2012., 01:10

Stvarno te zanima što vidim kad se pogledam u ogledalo? (Iako, rijetki su to trenuci...)
Peter Griffin
Kanter

Return to Klub mladih Donji Miholjac