KRIZA!!!!

Rasprave o svemu, što god vam padne napamet

Moderator: Zel Uneec

Re: KRIZA!!!!

Postby Magister » 18.04.2012., 12:29

Sad kad ovo vidi Cacic,pa udari porez, svi cemo opet imati diskove od gigabajta :rotfl
Imamo dovoljno vremena da mrzimo, ali nemamo dovoljno da volimo jedni druge...
Magister
Dark templar

Postby hyperion » 19.04.2012., 20:57

hyperion
Heroj ulice

Postby Magister » 20.04.2012., 11:17

Jeste li se snašli?

Na jednom od antikapitalističkih prosvjeda proteklih tjedana u Zagrebu jedna djevojka nosila je transparent s natpisom- 'Nisam se snašla u kapitalizmu'. Tako jednostavno i gorko ironično sročila je misao koju bi prema mojoj slobodnoj procjeni moglo potpisati najmanje tri milijuna Hrvata. Ili su u kapitalizmu ostali bez posla, ili su ostali na poslu ali bez plaće, ili im je plaća ispod minimuma životnih troškova a ni život na minimumu nije baš neki život... 'Nisu se snašli u kapitalizmu', tako bi to lakonski prokomentirao netko od domaćih ekonomskih darwinista koji su se u kapitalizmu baš našli. ...

nastavak na http://bigblog.tportal.hr/spranja

Ovo nije los blog Sprajca, iako ima i nekih koji znaju biti prilicno nebulozni, ali ovaj preporucam za procitati.
Magister
Dark templar

Postby hyperion » 21.04.2012., 11:39

http://danas.net.hr/novac/razgrabljene- ... jene-vlade

Bravo za novu vladu!Za 4 mjeseca uspjeli su nas zadužiti za skoro 3 milijarde dolara i stvoriti skoro 400000 nezaposlenih. Pa kako se nitko nije dosjetio od njih da se plaća svima zaposlenim u ministarstvima, saboru, državnim tvrtkama koje donose dugove i gradskim upravama ograniči na 5000 kuna maksimalno. I da se proda hrpa službenih vozila pa nek se voze javnim prijevozom. Srećom da Hrvatska ima more i nekog mizernog prihoda od toga preko ljeta inače bi vjerojatno bili kao u somaliji. Ljudi bi sjedili po ulicama, izgledali kao kosturi i muhe bi letjele po njima. Nek još drug Linić i Čačić prodaju i onih par firmi što su u vlasništvu države, pa da prodamo pitku vodu i otoke pa se možemo svi iseliti iz države. Najbolje u Kinu, tamo taman stane Hrvatska u jedno manje selo
hyperion
Heroj ulice

Postby Magister » 03.10.2012., 10:43

Provjerite jeste li i Vi teoretičar zavjere! 50 misaonih zločina.

Pojam teorija zavjera sve je više stigmatiziran u svjetskim medijima i politici. Američki bloger Mike Krieger izveo je tzv. ‘misaone zločine’ nakon kojih postajete etiketirani kao ‘teoretičar zavjere’. Ukoliko se pronalazite u više od 5 točaka, i Vi ste među njima.

Kada se ozbiljnije raspravlja o terminu ‘teorije zavjere’ uvijek se dotakne i prvog spomena te etikete koji dolazi iz časopisa ‘The Journal of Mental Science’ i godine 1871. gdje se u tekstu spominje da ‘teorija Dr. Sankeya dovodi do toga da su ove prsne ozljede nastale u sanatoriju i ona je zaslužila našu pažnju, za razliku od teorija zavjera gospodina Charlesa Beadea koje nisu toliko vjerojatne’. Nešto kasnije, odnosno, 1909. Michael Barkun pomnije proučava tematiku i u ‘The American Historical Review’ magazinu dijeli ih na tri vrste – potvrdu onoga što znanstvena analiza ne može, dualizam svijeta na sile tame i svijetla i posebno tajno znanje.

Danas ih u suštini dijelimo na događajne, sustavne i superkonspirativne, a njihove rezultate tumačimo kao teorije zavjere, stvarne zavjere ili teorije spontanosti određenih događaja. Mike Krieger je uočio da američka vlada već godinama povećalom promatra rad autora, novinara i istraživača koje zatim rangira po sustavu teoretičar zavjere-možebitni terorist. Tako mala granica između ta dva polja ponukala ga je na najčešće predrasude pa je napravio svojevrsni kviz nakon kojega svatko može biti ‘urotnik’. Ukoliko pronađete neke svoje osobine u pet ili više slučajeva, i Vi dolazite pod objektiv tajnih službi. Barem tako kaže ovaj ironični bloger ‘Liberty Blitzkrieg bloga’, osim ako i to nije još jedna teorija zavjere. Stavke su prilagođene hrvatskoj publici.
Teoretičar zavjere ste ako:

1. Sve stvari promatrate kritičkim razmišljanjem i ne vjerujete u dogme

2. Ne vjerujete mainstream medijima

3. Volite odmor u prirodi

4. Više volite blagdanski provod s obitelji nego kampiranje pred trgovačkim centrom sa 70% sniženja

5. Smatrate čudnim to što se tijekom 11/9 srušila zgrada broj 7 bez udarca aviona, dok su sve okolne građevine neoštećene

6. Smatrate da bespilotne letjelice diljem SAD-a nemaju veze s Al Qaedom

7. Biste voljeli ući u zrakoplov bez radijacijskog koktela i digitalnog striptiza

8. Ste pročitali knjigu u ovoj kalendarskoj godini

9. Mislite da imate pravo izlaska na ulice i prosvjede

10. Mislite kako je Rat protiv terorizma prijevara

11. Mislite da je Rat protiv droge prijevara

12. Vjerujete da bijes s Bliskog istoka ima veze s američkom vanjskom politikom, a ne mržnjom prema američkoj slobodi i demokraciji

13. Ste uvjereni da su sve političke opcije na istoj valnoj duljini

14. Vjerujete da Ustav ne sadrži terorističko djelovanje

15. Ste čuli za Povelju prava i možete imenovati neke od stavki

16. Propitkujete ‘činjenicu da vas Vlada voli’

17. Mislite kako pravo na oružje ne služi isključivo za lov

18. Nemate televiziju ili gledate samo ‘alternativne’ programe

19. Ne vjerujete kako je ACTA novi singl Village Peoplea

20. Mislite kako bi bogati, moćni i povezani ljudi trebali biti isti pod zakonom kao i ostatak naroda

21. Znate da korporacija nije narod

22. Mislite da je Warren Buffet folirantski kapitalist

23. Ste uvjereni da je nebitno što su političari ponekad ‘baš kao i mi’ – svejedno su većinski negativci

24. Znate za činjenicu da je zlato u SAD-u zabranjeno i konfiscirano 1933., te je kao takvo bilo ilegalno do 1975.

25. Mislite kako bi političari ‘ratni huškači’ trebali na prvu crtu, zajedno sa svojim obiteljima

26. Mislite da bi na hrani morala biti oznaka GMO, čisto da sami odlučujete hoćete je kupiti ili ne

27. Uzgajate vlastitu hranu

28. Kupujete neobrađeno mlijeko

29. Mislite da bi se cijene hrane i mlijeka trebale korigirati s krizom

30. Znate za podatak da Ministarstvo obrane svake godine troši milijune na streljivo

31. Sumnjate da dio oružja odlazi kod sirijske ‘oporbe’

32. Mislite kako dopuštenje privatnoj banci FED-u da neograničeno tiska novac i manipulira ekonomijom nije dobra zamisao

33. Vjerujete u nedavne studije o Monsantovom GMO-u kao uzročniku raka

34. Izbjegavate fluorirane zubne paste, vodu i proizvode koji, prema Harvardskim studijama smanjuju IQ

35. Plaćate u gotovini i kupujete zalihe, što je prema FBI-ju sumnjivo ponašanje

36. Promovirate aktivizam na razne načine

37. Mislite kako je čudno da je sve više Amerikanaca proglašeno teroristima, a podrška terorizmu u Siriji je OK

+ hrvatske smjernice:

38. Vjerujete u mogućnost da je i Jadranka Kosor znala za ‘neke stvari’

39. Mislite kako državni odvjetnici nisu dali sve od sebe prilikom otvaranja istraga

40. Pokazujete frustraciju jedinstvenom upravljačkom kontrolom MOL-a u INA-i

41. Mislite da je rat potaknut od strane velesila

42. Mislite da EU nije ‘med i mlijeko’ kakvom je prezentiraju naši političari

43. Vjerujete da Todorić nije mecena i ne zapošljava ‘pola Hrvatske’

44. Prosvjedujete na bilo kakvim demonstracijama

45. Smatrate da su svi političari privatno u odličnim odnosima

46. Vjerujete da su ugovori o koncesijama štetni za državu

47. Niste ni ‘partizan’ ni ‘ustaša’, a ni ‘domobran’ ili ‘četnik’

48. Gledate emisiju ‘Na rubu znanosti’ i vjerujete u ‘Bosanske piramide’

49. Ne čitate religijsku literaturu i ne idete u crkvu

50. Ste Hrvat, a ujedno i apolitična osoba

izvor: dnevno.hr

http://www.izaogledala.com/iza-ogledala ... o%C4%8Dina
Magister
Dark templar

Postby Magister » 05.12.2012., 13:25

'Neću udarati po gladnom susjedu! Gotovi ste, spustit ćemo štitove!'

Slovenski list Delo je u utorak objavio pismo jednog policajca, koji je pozvao kolege da spuste štitove i pendreke i ne udaraju po gladnom narodu, koje su u to stanje doveli nesposobni političari.

"Poštovani policajci - kolege, prijatelji, očevi i majke slovenske djece. Bio je rat, bilo je nasilja, uspješno smo obranili Sloveniju, samo smo željeli neovisnost i bolji život. Ali sada smo ostali zarobljeni, u zatvoru smo slovenske politike, lijeve i desne, u diktaturi Janeza Janše, nesocijalne poremećene osobe koja nas vodi i koja je upregnula Vinka Gorenaka, našeg izdajicu koji je uredio da primamo minimalne plaće.
Upravo taj Gorenak, koji je kao izdajica svojih kolega pisao službene zabilješke u kojima ih je tužakao. To nam govori u kojem smjeru idemo...

Dragi moji, to je taj isti opresor demokraciji. I postali smo tako dio ustanka, dio slovenskog ustanka koji ima dvije strane. Prva strana je narod koji želi iskorijeniti totalitarnu diktaturu vlasti, a druga strana je šačica nezasitnih materijalista koji su zaboravili da smo mi Slovenci ljudi. Jednostavni ljudi, čistači, kuhari, šoferi, učitelji, vojnici, policajci... oni s lopatama u rukama, mehaničari. Ukratko, susjedi, naši roditelji, naša djeca... To smo mi. Krv i srce Slovenije. Slovenija nije i neće biti politička elita. Ni lijeva ni desna.

Ja sam zaprepašten, ne mogu vjerovati, da se slovenska policija sve više bavi djelima poput krađa peciva i paštete, krađe goriva na benzinskim stanicama ili osnovnih stvari za život. Dragi moji, ti ljudi nisu lopovi i kriminalci, oni su gladni! To rade da bi preživjeli. Da prežive u Sloveniji koja je trebala postati nova Švicarska. Tu se više ne da živjeti. A ti gladni ljudi su osuđeni... pravomoćno. Tajkuni, vladajući i gradonačelnici ne. Zato poručujem vladi: još uvijek sam čovjek, još uvijek znam što je pravo a što krivo, čak i kad stavim kacigu, pancirku, prsluk i držim pendrek.

Poručujem Goreneku, Janši i svim ostalima, lijevima i desnima: nikad više neću udariti nekoga tko prosvjeduje. Neću udarati po ljudima koji su gladni zbog vaše nesposobnosti. Neću udarati po ljudima koji su u pravu! Neću udarati po gladnom susjedu, sinu, ocu majci, sestri...!

Nisam i nikad neću udarati gladne! Neću! A na zapovijed? Ni tada, nisam tako odgojen.

A ti, dragi kolega, prijatelju?

Politički nikad nisam bio opredijeljen. Nisam bio komunist. Ovo pišem jer moj 5-godišnji sin za tri mjeseca slavi rođendan. Već sam mu rekao da ne može pozvati prijatelje. Nemamo novca, iako smo i supruga i ja obrazovani. Ostao je bez riječi, jako je plakao. Obećao sam mu da će iduće godine imati veliku zabavu. A to je vjerojatno laž. I zato sam morao napisati pismo, zbog toga što sam iskren a morao sam lagati svom djetetu zbog nesposobnih na vlasti, zbog diktatorske politike koja nema osjećaja za radnike ni za javni sektor. Napisao sam pismo i spustit ću štit, maknuti kacigu, zanemariti naredbu, jer ja sam dio vas, dragi ljudi!

Zbog osvetoljubive politike Vinka Gorenaka vas molim, da ako tko zna za koji posao, da ga sačuva. Jer Gorenak će me naći i neće oprostiti ovo pismo. Hvala vam.

Za Vladu: Gotovi ste, spustit ćemo štitove!", napisao je neimenovani policajac.

M.P./Delo
05.12.2012.

http://danas.net.hr/svijet/policajac-vl ... mo-stitove
Magister
Dark templar

Postby Magister » 05.01.2013., 15:01

Anonymousi poslali poruku Hrvatima

'Teško nam je vjerovati da ne možete osjetiti zlostavljanje od strane svojih političara u posljednjih 20 godina. Čekate da se pojavi netko tko će stati iza vas i riješiti sve vaše probleme', poručili su Anonymousi putem video poruke.

''Pozdrav svim građanima Republike Hrvatske. Ova poruka poslana je hrvatskom narodu zbog lošeg stanja u vašoj zemlji. Teško nam je vjerovati da ne možete osjetiti zlostavljanje od strane svojih političara u posljednjih 20 godina. Čekate da se pojavi netko tko će stati iza vas i riješiti sve vaše probleme. Nažalost, to se neće dogoditi'', dio je poruke hakersko-aktivističke skupina Anonymous koja je upućena građanima Hrvatske.

''Okrećete leđa svakom novom porezu, povećanju cijena i načinu na koji se politička elita i bankari odnose prema vama. Ne treba vam pomoć od bilo koga, imate sve resurse i sve ostalo što trebate, ključ je da se organizirate. Vaša zemlja je zanimljiva jer sadrži mnoge resurse kao što su voda, šume, čista priroda, more i otoci. Zato vas se nastoji osiromašiti i oduzeti vam sve što imate. Kriza je samo paravan. Novca ima i krije se u bankama. Politika koja se vodi zadnjih dvadeset godina je politika osiromašenja'', poručuju.

Ostatak poruke hrvatskim građanima pogledajte u videu:

http://danas.net.hr/hrvatska/video-anon ... u-hrvatima
Magister
Dark templar

Previous

Return to Rasprave globalnih razmjera