futur(ama) Ajkula

Rasprave o svemu, što god vam padne napamet

Moderator: Zel Uneec

Postby Lord Gewicht » 02.07.2009., 17:58

Ja uopce ne koristim, moj mozes dati nekome...
... imam mikrofon i škembu, al' težina me koči ...
Lord Gewicht
Big L.

Postby Black Death » 02.07.2009., 20:02

ja koristim, ali preko outlooka... radi mi sve ok tako pa ne koristim webmail, nemam potrebe
Image
Black Death
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 03.07.2009., 13:16

Lord Gewicht wrote:Ja uopce ne koristim, moj mozes dati nekome...

nije frka, može ostati otvoren account; no, ako želiš, možemo ga i zatvoriti; neovisan je o FTP-u, tj. FTP ti može ostati i ako se mail zatvori (negdje je to povezano pa zato navodim)

Black Death wrote:ja koristim, ali preko outlooka... radi mi sve ok tako pa ne koristim webmail, nemam potrebe

Outlook, pffft :rolleyes Thudnerbird je puno sigurniji ;) ja isto mail na svom kompu čitam preko klijenta (ali Thunderbirda :D), ali ne čitam mail uvijek na svom kompu, tj. često mu pristupam i putem webmaila
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 17.08.2009., 10:55

jel bi mogli napraviti neki mali okup i neku fešticu dok još nije počeo faks i dok smo u dm ?
nek ljudi vide ovaj moj prijedlog pa da se dogovorimo kad će svi biti u dm
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 18.08.2009., 13:15

ja sam za; samo, morat ćemo pričekat s obzirom da su Gewicht i Biserko jutros otišli na more i vraćaju se u utorak, mislim

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 18.08.2009., 16:15

znači do utorka ništa
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 21.10.2009., 13:26

neki dan me se pitalo je li moguće prebaciti jedan dio foruma na neki drugi forum, jer je tamo puno više korisnika aktivno, a i ima ih dosta zainteresiranih za tu temu... sasvim je logično da se onda ta tema premjesti tamo, kako bi dotadašnji korisnici tog foruma bili upoznati s onim što se sve dotad o tome pričalo, a posebno što ih ima dosta zainteresiranih...

nije važno o kome i čemu se tu točno radi; pišem ovo zbog našeg foruma i činjenice da već jedno dosta duge vrijeme ima slabu aktivnost (pazite - AKTIVNOST, ne posjećenost); već sam jednom davno prije pitao ljude što misle o tome da se spojimo s dm.org-om i da postoji samo jedan forum na koji će onda dolaziti svi Miholjčani i ne-Miholjčani zainteresirani za teme koje obuhvaćaju oba foruma; međutim, tada smo kolektivno odlučili da ćemo zadržati "samostalnost"...

no, s obzirom da je u zadnje vrijeme u prosjeku jedva 10 članova redovito aktivno na forumu, a potaknut pitanjem spomenutim na početku, opet sam se dao u razmišljanje da vam predložim da se ovaj forum "spoji" s dm.org-om; ovdje ima dosta sekcija za koje je šteta da su ovako malo posjećene i mislim da bi im bilo bolje na forumu na kojem ima puno više aktivnih ljudi, a pogotovo onih koji na razne načine zainteresirani i za sudjelovanje u onome čime se sekcija bavi (ponajprije tu mislim na klub mladih, radio klub, astronomsko društvo, pa i kmnl)

možda se ovdje osjećamo "kao kod kuće", domaći smo i dobro nam je tako, a na većem forumu i većim brojem ljudi bi nam bilo glupo ili ne znam kako da to kažem, ne bi nam se sviđalo što ovaj piše, što je ovaj tamo, što ovo ovako, ovo onako... ali mislim da kad-tad svi moramo "izaći iz kuće u svijet" i "živjeti i u svijetu, ne samo u kući";

s obzirom na situaciju oko Ajkula i foruma, ja sam za stapanje ovog foruma s dm.org-om; što ostali misle?

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Magister » 21.10.2009., 15:05

Mozda bi ovo trebalo staviti i na dio a "O ajkule i KMDM forumu", pa da se raspravi o tome. Činjenica je da je tenutna aktivnost mala i da postoje ljudi s ovog foruma koji ne idu na DMorg, i sa DMorga na ovaj. Da li ce se to promijeniti stapanjem ta dva foruma, ne znam, ali je svakako pitanje o kojem treba raspraviti. Možda smo premalo mjesto za dva foruma, a mozda i nismo.
Imamo dovoljno vremena da mrzimo, ali nemamo dovoljno da volimo jedni druge...
Magister
Dark templar

Postby miha » 22.10.2009., 15:54

Cilj je biti više posjećivan, ali meni je ovo priraslo srcu kakvo god da je stanje i nije mi potrebno odlaziti kod drugih. Nisam ni protiv toga tako da, ako šef misli da je to najbolje za nas neka napravi onda.
miha
Heroj ulice

Postby Magister » 23.10.2009., 19:18

Mogli bi otvoriti raspravu o tome, jer me zanima sto misli vecina ljudi o tome, a najvise oni koji su aktivni, iako to nije mjerilo. Postoji puno ljudi koji citaju ovaj forum a nisu aktivni, a ni registrirani, ja ih znam bar 10.
Imamo dovoljno vremena da mrzimo, ali nemamo dovoljno da volimo jedni druge...
Magister
Dark templar

Postby hyperion » 23.10.2009., 23:14

i na dm orgu iako ima više prijavljenih nema toliko puno aktivnih.
hyperion
Heroj ulice

Postby miha » 23.10.2009., 23:16

Rasprava je već otvorena, ali eto koliko nas je komentiralo. :)
Ja ne bi išao kod onih tamo, ovdje mi je super!
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 27.02.2010., 18:23

dragi svi,

bilo je raznih trenutaka u radu naših stranica i foruma; još prošle godine, mislim također negdje u ovo vrijeme (a možda ima i više, ne znam) pitao sam je li netko zainteresiran da preuzme Ajkule na sebe; javila se samo jedna osoba; no, dosta je vas bilo za to da Ajkule ostanu na životu i bili ste spremni sudjelovati u plaćanju hostinga, kako bi im "produžili" život; i tako je i bilo - platili smo hosting, stranica je ostala i doživjela je tek pokoji update kroz proteklu godinu, dok je forum koliko-toliko ostao aktivan; no, sigurno ste primjetili i da se na forumu smanjila aktivnost, a dobrog broja dugogodišnjih aktivnih članova nema;

nismo mi jedina takva stranica, znam ih dosta takvih, pa čak i onih koje su prije posjete brojale u stotinama i tisućama, a sada su još samo uspomena na nešto što je nekad bilo;

za nešto više dva mjeseca opet nam istječe hosting; i vjerujem kako će se opet javit dobar broj vas koji ćete spremno dati 25-30 kn kako bi platili hosting za još jednu godinu, iako "pogodnosti" hostinga jedva da i koristite, a stranicu i forum posjetite tek s vremena na vrijeme; i ja sam spreman na to, no želio bih da netko drugi preuzme brigu o tome na sebe;

jedini koji se do sada javio je miha; čak ima i namjeru (ima ju već jako dugo, no nema veze :D) preuzeti i rad na stranici te je opet oživiti; pomogao sam mu oko nekih stvari, već mu prebacio neke "odgovornosti", a uskoro ću u potpunosti sve prebaciti na njega; no, to ne mora biti samo na jednoj osobi - brigu o tome može voditi i više osoba, međusobno u dogovoru ili svaka za sebe (voditi brigu o pojedinim dijelovima); kako ima nekih od vas koji su imali podstranice na Ajkulama, koristili ftp za razne stvari, itd. - vjerujem da ćete i vi htjeti nešto reći o svemu ovome; vjerujem kako ćemo se sve moći dogovoriti;

ja ću, za sada, i dalje ostati admin foruma i voditi brigu o njemu;

vas sve pozivam da, ako miha to preuzme i ne odustane, i dalje podržite "život" Ajkula i sudjelujete u plaćanju hostinga; ukoliko imate nekih dodatnih ili drugih prijedloga, volio bih da ih ovdje iznesete i da se o njima na vrijeme raspravi;

(P. S. ovo se ne odnosi na web stranice KMDM-a i Domikona, koje i dalje ostaju pod mojom "paskom", osim ako ne postoji netko tko me želi za-/s-mjeniti :D)

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 28.02.2010., 00:34

Ljudi odlaze i dolaze. :)
miha
Heroj ulice

Postby Hitman » 01.03.2010., 16:12

A šta da kažem, mene duuugo nije bilo! A i sam "vodim" našu web stranicu KMNL ekipe. Ako bi trebalo, mogli bi Joka i ja preuzeti neki FM (managerski dio) i slično. Ovo za sad govorim u svoje ime iako se nadam da bi i Joka pristao... :cool
Image
Hitman
the King

Postby miha » 01.03.2010., 23:33

Samo ti vodi, ali i ovdje si netko i nešto.
Last edited by miha on 12.03.2010., 00:37, edited 1 time in total.
miha
Heroj ulice

Postby Hitman » 02.03.2010., 17:17

Nadam se da hoću!
Eto, potrudit ću se biti redovitiji ;) iako ništa ne obećavam!
Image
Hitman
the King

Postby miha » 16.03.2010., 03:35

Možete pogledati homepage. :)

www.ajkule.org

Još će biti izmjena galerije kroz ovaj tjedan, dodan jedan meni sa downloadom, samo moram odrediti još kako i šta. U planu mi je također staviti i online igre i to bi se htio potrudit što brže da bude gotovo. Više iz tog razloga što me zanima kako se to radi nego da se vi možete igrat! :D
miha
Heroj ulice

Postby -anakar- » 16.03.2010., 13:09

nije loše :yeah
maranello R.I.P

Bolje kroz trnje pa nek peče i nek grebe
Nego se naguzit i dati svakom da nas jebe
Ovo se i tebe tiče, ovo u tebi viče
PA ZAR HEROJI NISU LIKOVI ZA PRIČE???
-anakar-
Pero Metličić

Postby miha » 27.03.2010., 00:02

Uskoro ću printati majicu ajkule jer je moja nestala pa ako netko želi još sa mnom.
miha
Heroj ulice

PreviousNext

Return to Rasprave globalnih razmjera