*HNK Hajduk Split*

Za sve ljubitelje, ali i "neljubitelje"

Moderators: Gambith, Hitman

Postby Hitman » 01.07.2011., 13:15

miha wrote:Otkud Hajduku pare za pojačanja? :? Sjećam se samo da se nisu mogli dogovoriti tko će biti predsjednik i neke pare su bile u pitanju. Da nemaju para...

Pitanje je na mjestu ;) to stoji, no i za to postoji dobar odgovor, dat ću ga dolje niže. Drugo, ne da se nisu mogli dogovoriti tko će biti el presidente, nego je bio natječaj i tu su se neki gurali a neki su igrali "tiho"..na kraju, odbor je izabrao predsjednika, Hrvoja Maleša, koji tu funkciju i sad obavlja (po meni dosta dobro!). Znači, tu pare nisu bile u pitanju..

Odgovor na pitanje:

Da, uvijek ista stvar kod Hajduka, di je novac i odakle sad "odjednom" novac za igrače.

1. Gdje je nestao novac od silnih transfera, tipa Kalinića u Blackburn itd? Pa vjerojatno u džep bivših uhljeba u klubu koji su sve pokrali, a dio je otišao na ionako prevelike plaće nekih igrača, tzv. zvjezdica...

2. Sad se love ima, prvo jer su ugovori gore navedenih frajerima skresani na 100.000 max + bonusi ako se nešto osvoji itd. Što je uvelike rasteretilo klupski proračun. Drugo, prodalo je Ibričića, tu je HAjduk dobio nekih 4 mil. eura čiste love, i prodalo se Strinića, također isto je sjela dobra lova. Opet, dio je otišao na plaće i troškove (kazne UEFI hehe)...sad smo prodali Juricu "kosilicu" Buljata za 1. mil eura, a odšteta se dijeli 60:40 klub-igrač (po meni glupo!!!) i Hajduk je tu ajd recimo opet zaradio (treba utrapit tog idiota, zar ne?!) 600.000 eura + sad ode Marin "kostolomac" Ljubičić, poznatiji javnosti po kung-fu scenama s naših travnjaka u ukrajinsku ligu, i tu bi HAjduk trebao dobiti oko 300.000 eura..

3. Gotovo svi igrači osim Mashaika Inohe, japanskog reprezentativca su dovedeni kao free igrači, znači njima je samo ponuđen tip ugovora 100.000 eura po sezoni maximalno + bonusi ako se osvoji prvenstvo-kup, uđe u europu itd.

Što se tiče budućih transfera, fale nam još stoper i desetka, stoper bi trebao biti (ovo je iz mojih povjerljivih torcidaških izvora, vidit ćete da još niti jedne novine to nisu objavile!) Enis Hajri koji je igrao u Černomorecu koji je trenirao Balakov, dok je drugi desetka Leozinho.
Image
Hitman
the King

Popis igrača za austrijske pripreme

Postby Hitman » 04.07.2011., 09:43

Andrić, Brkljača, Džoni, Glumac, Inoha, James, Jelavić, Kalinić, Kukoč, Lendrić, Lima, K. Ljubičić, Maloča, Oremuš, Pešić, Sarić, Ah. Sharbini, Anas Sharbini, Stipica, Subašić, Tičinović, Tomasov, Trebotić, Vuković, Vukušić... su igrači koje Balakov vodi u Austriju.

U Splitu je ostao Luštica zbog temperature, a umjesto njega uskočio je Franko Andrijašević, koji nije pozvan na pripreme jer je siguran putnik s U21 reprezentacijom.

Miličević bi pak sutra trebao na mangnetsku rezonancu, no izgledno je da će 3-4 tjedna biti van stroja. Umjesto njega opcija je da se u momčad vrati Vejić, ili stoper iz juniora...
Image
Hitman
the King

Postby Hitman » 06.07.2011., 14:11

Vejića su vratili u momčad, još se ne zna jel Hrvoje potpisao smanjenje ugovora ili šta, no uglavnom, otputovao je u Austriju na pripreme.

Duje Čop je "doniran" RNK Splitu, što je po meni glupo, jer su za njega mogli dobiti između 100.000 i 300.000 eura, ali dobro, bar je otišao..no svejedno, treba uvijek uzet ako se ikoja kuna/euro može..

Božo Radošević, moj fejs frend :D je također dobio raskid ugovora...

Japanac Inoha se pridružio Hajduku i već je započeo s treninzima! Bravo japaneru..
Image
Hitman
the King

Postby Hitman » 07.07.2011., 10:55

Unatoč zabrani austrijskih i slovenskih vlasti, Hajduk je ipak odigrao prijateljsku utakmicu ali s sc Villachom (hehe Zel :D ) kojeg je drugi sastav poderao s 5:1 :yeah

Kalinić, Oremuš, Maloča, Glumac, Kukoč, Pešić, Brkljača, Andrijašević, Tičinović, Lendrić, Ahmad (u nastavku su ušli: Sarić, Džoni, Jelavić, Stipica, Milić.
Image
Hitman
the King

Torcida na korak od vraćanja kluba navijačima!

Postby Hitman » 08.07.2011., 16:22

PREDMET: Zamolba za usvajanje termina održavanja tematske sjednice Gradskog vijeća o HNK Hajduk š.d.d dana 15.7.2011.

Poštovani gradski vijećnici,

predstavnici Grada Splita i Kluba navijača Hajduka Torcida Split proteklih su mjeseci radili na projektu čiji je cilj uključivanje navijača u rad i odlučivanje u Hrvatskom nogometnom klubu „Hajduk“ š.d.d.

Temelj tog projekta su demokratski i transparentni izbori na kojima bi navijači okupljeni u Udrugu navijača (članom se postaje uplatom članarine na račun Hajduka) izabrali 7 članova Nadzornog odbora Hajduka u ime udjela Grada Splita od 56,1%.

Ovaj veliki korak za budućnost Hajduka dešava se u godini u kojoj slavi 100. obljetnicu. Navijači Hajduka širom svijeta već su u veljači pokazali koliku ljubav gaje prema Hajduku, a uskoro ih očekuje još jedan bitan dio slavljenja stogodišnjice voljenog Kluba - utakmica s aktualnim europskim prvacima Barcelonom. Tjedan kasnije počinju i kvalifikacijske utakmice Lige UEFA.

Imajući u vidu da će spomenuti događaji okupiti veliki broj zaljubljenika u „bilu boju“, želja nam je već tada početi s učlanjivanjem navijača u našu Udrugu. Uvjereni smo kako će se mnogi koji će se tih dana nalaziti u Splitu, ali i diljem Hrvatske i svijeta, učlaniti u Udrugu te na taj način direktno sudjelovati u financiranju Kluba. Kako bi to bilo moguće, potrebno je da se što prije održi tematska sjednica na kojoj će se raspravljati o sadašnjosti i budućnosti Hajduka.

Uvjereni da prepoznajete jedinstvenost trenutka, slobodni smo Vas zamoliti da na redovitoj sjednici Gradskog vijeća Grada Splita koja će se održati 8. srpnja 2011. glasate da se tematska sjednica o HNK Hajduk š.d.d. održi 15. srpnja 2011.

Na toj tematskoj sjednici ćemo Vas upoznati s detaljima oko načina izbora članova Nadzornog odbora.

Vjerujemo da ćete tada, raspolažući svim relevantnim informacijama, donijeti odluku koja bi omogućila da Hajduk 101. rođendan dočeka kao Klub koji je vraćen onima kojima i pripada – njegovim vjernim navijačima.

Torcida ispred svih, Hajduk iznad svega!

S poštovanjem,

Petar Tomičić

predsjednik Kluba navijača Hajduka Torcida Split, stoji u pripćenju KN Torcida
Image
Hitman
the King

Postby Hitman » 12.07.2011., 07:45

15.07. će se znati da li je Gradsko vijeće prihvatilo projekt Naš Hajduk! Navijači će napokon dobiti pravo glasa, birat će se njihovim glasom Nadzorni odbor, koji ima funkciju odobravanja financijskih sredstava većih od 500.000 kuna...

Prijave za članstvo navijača će se moći odraditi i preko neta uskoro (ako prijedlog prođe naravno), plačanjem godišnje članarine HNK Hajduku, svaki navijač će imati pravo glasa u izborima, dobiti određene poklone i popust u fan shopu. Kontam da će članarina biti oko 100-200 kuna, što je po meni, za Hajduk - svakako isplativo! Jer poznato je koliku bazu navijača ima Hajduk, u Hrvatskoj, europi i svijetu, i da bar 50% njih uplati članarinu, to će biti odlična (stalna) financijska injekcija klubu!

Prema pisanju turskih medija Drago Gabrić ove sezone sigurno neće igrati za Trabzonspor zbog ograničenja od deset stranih igrača u momčadi. Nakon nesreće Turci su najavili kako će zamrznuti njegov ugovor ali dolaskom novih pojačanja Grabrić je postao višak.

Hajduk će u srijedu pustiti novu robnu marku pod nazivom "Moj Hajduk" koja će u budućnosti predstavljati izravni prihod za klub. Robna marka će se prodavati u suradnji s Cro Fan Shopom, neovisno od Umbra koji s Hajdukom ima potpisan ugovor. Umbro je bez obzira na potpisani ugovor dopustio Hajduku osnivanje svoje samostalne robne marke, potvrdio je danas Hajdukov član Uprave Pavle Cicarelli.

U sklopu marke "Moj Hajduk" nalaze se brojne majice (muške i ženske), šalovi, suveniri poput satova, držača čaša, gaćica i ukrasnih predmeta. Namjeravamo razgovarati i s navijačima kako bi prodaju preselili na ulici i tamo u suradnji s njima zaštitili svoj žig i svoju marku - rekao je Cicarelli.

U samoj ponudi za sada se nalazi tridesetak različitih artikala koji će u ponudu biti pušteni već dva tjedna prije utakmice s Barcelonom jer se baš tada očekuje najveća potražnja. Hajduk bi sigurno zaradio i više da se netko sjetio napraviti sličnu stvar prilikom proslave stotog rođendana.

Hajdukov marketing ovih dana radi punom parom! U srijedu bi trebao biti predstavljen prvi sponzor, a radi se o danskoj pivovari Carlsberg.

Pregovori sa proizvođačem piva traju već duže vrijeme, a konačni dogovor pao je prije nekoliko dana. Treba naglasiti da se ne radi o generalnom sponzoru pa se do početka sezone može očekivati i druga tvrtka koja će se nalaziti na prsima Hajdukovih dresova.

Za sada nije poznato koliko će točno godišnje Carlsberg izdvajati za financiranje Hajduka ali spekulira se o respektabilnoj svoti.

Također, u suradnji s Hajdukom Carlsberg bi u Dalmaciji mogao krenuti u projekt kakav je protekle godine primjenjivao Medveščak. Od svakog prodanog piva jedna kuna bi išla Hajduku. Sigurno je da će ovim potpisom Hajduk i Carlsberg imati obostranu korist.

Počinjem piti Carlsberg od dana objave sponzorstva!
:cheers :shevili :dajpive
Image
Hitman
the King

Postby Hitman » 12.07.2011., 09:58

Druga postava (probrani sastav čeka da igra sutra protiv Bursaspora) raspucala se protiv lokalnog sparing-partnera Feldkirchena. Osam komada!

Žestok ljetni pljusak uz gromove iz daljine začinio je novu kanonadu "bijelih" u Feldkirchenu. I druga postava (probrani sastav čeka da igra sutra protiv Bursaspora) raspucala se protiv lokalnog sparing-partnera Feldkirchena. Osam komada!

Otvorio je Lendrić na dodavanje Sarića slijeva, pa su se u drugom dijelu nadovezali Džoni (asisti Oremuša, Luštice i Pešića) i Jelavić po triput (dodavanja Kukoča i dvaput Pešića), te Trebotić (asist Jelavića). Pešić, trostruki dodavač.

Raspucani, rastrčani "bijeli", nadasve ozbiljni. Zadovoljno je bilo i desetak navijača pristiglih iz Splita kojima nije smetala kiša da zdušno bodre svoju momčad. I loša navika da se primi gol, nakon kornera iz gužve, u petercu, protivnički desni bek ostao je zaboravljen. Ali ih je zato osam ušlo tamo gdje treba...

Hajduk: L. Kalinić (Stipica 74), Oremuš, Maloča (Andrijašević 58), Glumac, Kukoč, Pešić, Trebotić, Brkljača (Luštica 46), Sarić, Jelavić, Lendrić (Džoni 46)
Image
Hitman
the King

Postby Hitman » 13.07.2011., 13:53

Hajduk je ukazao golemu čast svom nekadašnjem igraču koji će izvesti početni udarac u dvoboju Bijelih s Barcelonom 23. srpnja. Točno dva mjeseca od prometne nesreće kod Biskog.

- Oduševljen sam što ću izvesti početni udarac za utakmicu Hajduk - Barcelona. Za nekoga je to možda mala stvar, ali za mene je najveća na svijetu - kazao nam je Drago i dodao:

- Hajduk je moj klub i vječno ću Bijelima ostati zahvalan što su u teškim trenucima života bili uz mene i stavili mi se na raspolaganje. U takvim situacijama shvatiš tko ti je prijatelj i na koga možeš računati, a ja znam da na Hajduk uvijek mogu računati.

Drago Gabrić s Trabzonsporom ima još tri godine ugovora, a što će biti s njegovim statusom u Turskoj, kazao je njegov otac Tonči Gabrić.

- Nema govora ni o kakvom raskidu, Trabzonov je igrač još tri godine.
Image
Hitman
the King

Postby Hitman » 25.07.2011., 18:14

Pošto sam bio na moru tjedan dana, nisam ostavljao postove...pa da se ponovo bacim na posao ;)

Hajduk je otvorio novu sezonu HNL-a pred popunjenim tribinama, izvještaju kažu da je na Poljudu bilo oko 18 000 ljudi. Među njima bio sam i ja ali i moja draga i bolja polovica!

Hajduk je krenio kontra Šibenika vrlo oštro i napadački, a to je rezultiralo pogotkom Vukušića u 4. minuti. Slavlje i veselje na Poljudu nije dugo potrajalo jer je Vuk zabio za Šibenik i 1:1 u 8. minuti :( ali to je čisto jer se moja žena okladila na tu utakmicu da će 1. poluvrijeme biti IKS iliti neriješeno...dokazi malo niže..

No od tada, Hajduk je nošen Torcidom, stezao obruć oko Šibenika, pogodio 2 prečke i 1 stativu, mnoštvo šuteva je prošlo pokraj gola..da bi se sve vratilo u 86. minuti kad je Tomasov na asistenciju Gige Vukovića zabio za 2:1 i kompletno ludilo na Poljudu!!!

Hitman torcidaš

Ispunjen Poljud

moja nova ljepotica
Image
Hitman
the King

Postby Hitman » 26.07.2011., 15:58

Projekt Naš Hajduk u subotu je dobio svoje prve članove, a već danas svi zainteresirani mogu se učlaniti preko stranice Ulaznice.hr. Prije utakmice s Barcelonom navijači su na više mjestu u centru grada postavili štandove na kojima se moglo učlaniti u Naš Hajduk, no na nesreću veliko nevrijeme poremetilo im je planove. Za učlanjivanje vlada veliki interes.

U prvih nekoliko minuta prije početka nevremena u Naš Hajduk se upisalo preko pedeset ljudi, a već par minuta nakon što je danas omogućeno učlanjivanje preko stranice ulaznice.hr, navijači su počeli uplaćivati svoje upisnine.

- Sve informacije o ovom načinu upisivanja mogu se pronaći na navedenoj stranici,a uvid u bazu podataka tj. u broj učlanjenih imat će organizatori projekta i sam Hajduk - potvrdio nam je Josip Tadinac, jedan od inicijatora projekta Naš Hajduk.

Torcida je nakon dugogodišnje borbe za "Velikog Hajduka" nedavno u Banovini odnijela svoju najveću pobjedu. Gradski vijećnici prihvatili su prijedlog navijača prema kojem će oni u ime gradskih 56.01 posto dionica preko Udruge Naš Hajduk birati sedam od devet članova Nadzornog odbora. Ovo je prvi put u povijest da navijači imaju priliku kreirati klupsku politiku po uzoru na Barcelonu i Benficu.

Cijena članarine je 100 kuna, a cijeli prihod od članarina služit će izravno za financiranje kluba. Navijači koji se učlane će osim biranja članova Nadzornog odbora ostvariti i brojne pogodnosti poput popusta od 10 posto u Fan shopu, te pri rezervaciji ulaznica za utakmice.

Očekuje se da će broj učlanjenih prijeći brojku od 10 tisuća. Navijači Hajduka su ovaj put pred najvećim ispitom. Klub već godinama rasprodaje svoj ugled pod utjecajem raznoraznih političkih opcija i čelnika koji nisu dorasli Hajduku. Torcida se nakon godina sustavnog uništavanja uspjela izboriti za ovakav način izbora članova Nadzornog odbora, bila bi prava šteta ne iskoristiti ovu povijesnu priliku.
Image
Hitman
the King

Postby Hitman » 26.07.2011., 16:18

Još bih se samo osvrnio na utakmicu Hajduk-Barcelona... :D

Hajduk je dočekao Barcelonu na 99% ispunjenom Poljudu, oko 30.000 ljudi nazočilo je odličnoj atmosferi i dobrom nogometu. Hajduk je naravno počeo (kao i svaki protivnik) defanzivnije kontra Barcelone, koja je kako znamo došla bez nekih bitnih igrača. Prijetili su bili preko kontri i imali su, što me veseli, par jako dobrih prilika :D

Barca, makar oslabljena, s mladićima u sastavu, pokazala je svoju igru, sa milijun pasova, i dobro su prijetili Hajduku. Međutim, na naše torcidaško veselje, utakmica je završila 0:0!

Savršen praznik i novi poticaj igračima Balakova, da nastave igrati tako borbeno do zadnje kapi krvi, jer se takav "pravi hajdučki" pristup uvijek isplati i cijeni kod navijača!!!

Sad se u miru čeka prva utakmica sa Stoke Cityem, Balakov sve studiozno priprema i nadam se dobrom i povoljnom rezultatu. Dosadašnjim pristupom, ne sumnjam u to! Pogtovo jer je počelo tradicionalno podcjenjivanje "tih Hrvata"...nadam se da ćemo im opet pokazati.. :cheers
Image
Hitman
the King

Postby Hitman » 28.07.2011., 17:45

Večeras Hajduk igra protiv Stoke City-a, prvu utakmicu europa lige.

Trener Balakov je dobro pripremio momčad (tako on kaže op.a), pogotovo na njihova 3 najubitačnija oružja: Delapova ubacivanja rukom, duge lopte na jakog K. Jonesa i Penanntove prodore..

Koliko je uspio i kako će Hajduk proći, ostaje na vidjeti večeras. HRT se ipak malo i potrudio te će navijači Hajduka, a i oni koji vole nogomet moći ipak pogledati 55 minuta utakmice, pošto se termin hajdukove utakmice poklapa sa terminom utakmice Split-Ful(h)am, koja počinje u 19.30.

Kad smo već kod susida, sretno RNK Splitu i mom kumu, a također isto i Varteksu kod bukureštanskog Dinama.
Image
Hitman
the King

Postby Constantine » 28.07.2011., 22:02

Šteta za Hajduk, odlična igra Splita, Varaždin nisam gledao, ali od 2:0 na 2:2 u gostima isto sve za pohvalu.
Neke Arnijeve mudrosti:

My body is like breakfast, lunch, and dinner. I don't think about it, I just have it.
Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer.
I think that gay marriage should be between a man and a woman.
Constantine
I'm back!

Postby Hitman » 29.07.2011., 14:56

Text jednog realnog torcidaša:

Hajduk djelomično uspio,šanse podjednake pred uzvrat

Hajduk je na gostovanju kod Stokea uspio tek djelomično.Ostvaren je rezultat koji ostavlja sasvim realnu nada pred drugu utakmicu u Splitu.Drugi dio značenja rezultata je loš,jer ipak dosta bitna činjenica je da se nije dao gol.Eventualno primanje gola na Poljudu vrlo vjerovatno znači kraj.Kako je utakmica krenula rezulatat je mogao biti i gori.Ipak sve govori kako Hajduk ima sasvim drugi pristup kada igra na Poljudu i da gore od jučer ne može i neće biti,a Stoke će biti sasvim sigurno na donekle lošijoj razini nego jučer,tako da su šanse zaista podjednake i odlučiti će sitnice.

Igra se može podijeliti na dva vremenska dijela i dva taktička dijela.Prvo poluvrijeme je bilo zaista loše i u ofenzivnom i u defenzivnom smislu.Treba biti realan i priznati da smo se izvukli.Stoke nije ništa specijalno odigrao,forsirali su duge lopte i skok igru.Svoju akcije su gurali preko bokova i ponekad im je bio veći cilj ostvariti aut nego centrirati.Činjenica je da već dugo nismo vidili čudniji stil igre,bez ikakve ideje i uigranosti i dojma sam da ovakvim ekipama trener uopće ne triba.Sve se temelji na igri preko bokova sa ciljom centaršuta ili auta. Naši su totalno pasivno i preplašeno prepustili Stokeu da igra tu svoju nabijačinu i to su ovi već u 3. minuti iskoristili.
U drugom poluvremenu bio je prije svega dosta drugačiji pristup Hajduka.Bolje su stajali na terenu i to je bio razlog zašto je Stoke pao u igri(nabijačini),nije razlog padu bila nespremnost igrača Stokea.Hajduk je defenzivno stajao lijepo i dosta smo dobro i držali loptu,ali falio je drugi taktički segment ofenzivna igra.Dojma sam da je bio jedan klasični veznjak tipa Rosina da bi mi u zadnjih pola sata zabili bar dva gola,igrač koji bi povukao loptu sa centra vrlo brzo na 30 m od njihovog gola.Mi smo pokušavali igru preko bokova Anasa i Tomasova koji su bili loši i nemoćni.Onda su ti isti igrači pokušavali ulaziti sa boka u sredinu,ali i to je bilo loše.Tako da je zaista falio igrač koji bi primio loptu na centru krenio ili odigrao tako da kroz 2 pasa pređemo 30ak metara i onda i šutnuli ili podvalili loptu.
Smatram da se Balakovu ne može puno toga zamjeriti jel´ ipak da bi se ostvarilo sve navedeno treba i malo više igračke kvalitete.Sigurno je da Balakov nije igračima poručio da odigraju prvo poluvrijeme onako kako jesu,jer ipak znali smo kako Stoke igra i baš su tako i odigrali,ali uz sve to nismo ih nadjačali u tom segmentu šta ipak dokazuje da u tom segmentu ne možemo parirati,možda jedino spriječiti da do skok igre dođe.Jedina zamjerka je držanje Vukušića u igri koji ruku na srce nije bio za sinoćnju utakmicu jer je pri onako sporoj transformaciji iz obrane u napad trebao neko poput Vukovića da zadrži loptu.

Subašić - na crti dobar ka i inače,da bolje istrčava bija bi jako koristan protiv Stokea.Jučer spasia puno toga ----- 7
Oremuš - jučer jako loše,slabo je drža svoju stranu.Ne može igrat beka to se vidi--5
Maloča - previše panike u njegovom području,previše opasnih situacija.Bolji od Vejića,ali opet slabo---- 5.5
Vejić - najgori...u skokovima se odbija od Jonesa.Krivac za gol i neshatljivo je da stoper od 35 godina može krivo procijenit let baluna....to je već u juniorima zabranjeno----5
Lima - utopia se u sivilu.Ipak vidljiv je pravi pristup i volja.Dosta je bolje drža svoju stranu nego Oremuš,ali opet triba bolje----6
Brkljača - slabu drža sredinu,nije bilo mirnoće,slabo oduzimanje još lošije prema naprid...pristup nedovoljno dobar ----5.5
Andrić - vidi pod Brkljača
Inoha - sve isto kao i Andrić,ali bitno drukčiji pristup,poneki oduzeti balun i pristojan radijus kretanja dovoljno za---6
Tomasov - nevidljiv,prema naprijed ništa.Bez ideje,a prema natrag slabo pomaga--5
Anas - isto ko i Tomasov,s tim da je njegova strana manje puštala,ali to je isključivo zasluga Lime ---5
Vukušić - loš,nevidljiv.Možda ne toliko njegova krivica ---5

Zamjene premalo igrale za ocjenu

Na što valja obratiti pozornost na Poljudu?

Krenimo redom...Subašić je golman crte...refleksa,što je u ovom slučaju jako loše po nas.Puno toga bi spasio golman koji bi izlazio na ove centaršute i aute.Pokušati snimiti njihov način ubacivanja,Subašić milijun puta pogledat i proučit i na Poljudu treba dosta toga pokupit unutar svojih 7-8 metara

Pojačati bokove...Poduplati,ako treba i da pati sredina terena.Njihovi vezni su ipak radnici,nisu neki kreativci i individualci.Imaju sasvim solidan udarac iz daljine,ali se rijetko odlučuju pucati zato bi ovdje i riskira pustia im sredinu.Njihova se igra temelji na centaršutu sa boka ili još više izborenom autu tako da pritišću naše bekove kad imaju loptu.Pokušat što manje gradit igru preko bokova u našoj polovici,a kad Stoke ima loptu možda pokušat i sa striktnim pokrivanjem "igrač na igrača" po bokovima,tako da zalipimo flaster na njihova krila.

Stoperi prije svega tribaju igrat glavom,ne fizički nego mozgom.Primjerice, nezamislivo je da Vejić koji ima 190 i 35 godina(iskustvo) može sebi dopustit da krivo procijeni centaršut.Uz to niti jedan skok nije dobio.Ma ne mora se dobit svaki skok,ali bože moj učite od talijanskih stopera njihovu skok igru.Sitno malo povlačenje i guranje prije i za vrijeme skoka,na granici faula dok sudac ne gleda,tek toliko da i ako izgubite skok suparnik ne može idealno pucati glavom već će tako ometan ipak malo slabije zahvatiti loptu.

Sredina terena sigurno mora biti energičnija nego u Stokeu.Znatno brža treba biti transformacija i što više pokušati udarce sa distance ako Stoke uđe u krilo golmanu.U ofenzivi dosta aktivnija sredina mora biti nego u defenzivi jer u defenzivi bi još bokove tribalo pojačat.Jedino na što triba pazit je udarac veznjaka Stoke,biti spreman na blok.Ja bi u Splitu čak pokuša sa Anasom kao sponom ili Inohom kao centralnim,a ne zadnjim veznim...Jer smatram da je u Stokeu veza bila previše u širinu,a malo u dubinu,u ofenzivnom smislu

Krila bi u Splitu funkcionirala samo u kontrama jer ipak se čini kako Stoke dosta dobro defenzivno duplira bokove. Koncentrira bi se više na ulazak u sredinu i pokušaj šuta ili podvaljivanja lopte što na šut veznima ili u prostor napadaču.Prilikom kontre i eventualne brze transformacije trebamo koristiti mogućnost probijanja boka jer drukčije nećemo uspjeti.

Napadači će dosta ovisiti i o taktici Stokea.Definitvno bi proba sa Vukovićem,sposoban je zadržati loptu i ima šut sa distance.Vukušić je igrač za isključivo odbijance i kontre kojih će ipak premalo bit jer je za očekivat da će Stoke uć u krilo golmanu,a da Vukušić igra zbog odbijanca je glupo,jer ih neće biti puno. Ahmad bi mogao poslužit ako u zadnjih pola sata uđemo sa zaostatkom i onda ćemo i mi prijeć na neku nabijačinu i samo Ahmad od napadača u tom slučaju može skočiti.

Ostale taktičke cake...Stoke je za 50% bezopasniji bez Delapa.Obavezno staviti reklame sa obe strane,na točno 2m koliko je dopušteno.Sve balune kod dice sa strane držat u kajinu i dodat mu ga mokrog.Prije i za vrime utakmice vršit pritisak na suce da Delapa opomene zbog odužavanja kod izvođenja.Ali prije svega izbjegavat izbacivat u aut.

ZAKLJUČAK

Sve je otvoreno...Ja smatran da će Stoke bitno lošije igrat neke segmente nego doma,a mi uz jednu malo bolju pripremu i pravi ugođaj možemo do prolaza.S obzirom da nismo dali gol po meni su šanse 50:50 i stvarno će bit teško,ali sasvim realno za proć.
Image
Hitman
the King

Postby Hitman » 29.08.2011., 12:56

s Indexa...ono što se novinari boje napisati ;)

U MORU priopćenja i proglasa navijača Hajduka koje smo dobili od sinoć izdvojili smo komentar jednog starijeg torcidaša (podaci poznati redakciji).

Tekst donosimo u cijelosti:

Evo jedan moj „kratki“ komentar na stanje u Hajduku, GNK-u, HNL-u, medijima i općenarodnom ludilu vezanom za Dinamo.

Naime, sve televizijske postaje, tiskani mediji, portali oduševljeni su „povijesnom“ uspjehu najkatoličkijeg kluba u Hrvata. Propinju se na zadnje noge kako bi dokazali svekoliku ljubav prema klubu koji je navodni pojam hrvatstva, domoljublja, patriotizma i skoro pa ilegalnog pokreta otpora u bivšoj Jugoslaviji, koji se iz ilegale izborio za nezavisnu državu Hrvatsku. Interesira me da li je ova hrvatska šutnja intelektualnog dijela Hrvatske znak odobravanja svega što se događa u hrvatskom nogometu ili vlada jednostavna nezainteresiranost potaknuta nemogućnošću ikakve promjene. GNK Dinamo vode i u njegovu promidžbu upregnuti su svi ljudi sumnjivog morala, ratni profiteri, ratni dezerteri, ljudi koji balansiraju na granici zakona. Da li slučajno? Država u kojoj nogometni klub vodi čovjek koji je na početku domovinskog rata imao 30-ak godina i koji je na nekakav svoj „velikohrvatski“ način odbio obući odoru hrvatskog vojnika i stati na liniju bojišnice protiv daleko snažnijeg, brojnijeg, opremljenijeg neprijatelja, i koji je u međuvremenu svoj bankovni račun podebljao na opet „velikohrvatski“ nepoznat način. Zdravko Mamić pogađate, je čovjek koji se javno hvalio kako je plaćao nogometne suce i navodno mu je sada žao (možda zato što je mogao svoju rabotu proširiti i na europske suce). Čitamo uvažene novinare, pa tako u današnjoj SD možemo pročitati u kolumni Zdravka Reića kako piše o Jurčiću kao Ivićevom sljedbeniku, kao da je uopće bitno tko vodi GNK kada se zna da je sve, ali apsolutno sve titule od neovisnosti, kupio, opljačkao, potplatio…samo slijepci misle da nije istina, samo oni koji guraju glavu u pijesak i govore kako je Dinamo uistinu najbolji hrvatski klub. Hajduka može voditi reinkarnacija Tomislava Ivića, križana s Joseom Mourinhom, Trapattonijem, i Pepeom Guardiolom i opet pored Širića, Svilokosa, Marića, Kovačića, potpomognuta Beusanom, i kao vrhom zločinačke organizacije koja se naziva i Hrvatski nogometni savez, a koju vodi čovjek upitne inteligencije, čovjek koji je javno hvalio fašizam, koji je spoznao u jednom od svojih bisernih izjava da Boga ima tek kada je nakon opljačkane nogometne utakmice Rijeka-Osijek, voljeni klub Dinamo postao prvak. Dno dna, nogometna močvara, mulj iz kojeg se teško izvući, to je hrvatski nogomet. Misle li uvaženi mediji da bi hrvatski nogomet bio imalo lošiji da je od neovisnosti prvak države bila Rijeka ili Varteks ili netko iz osiromašene i ratom poharane Slavonije? Misle li da hrvatski nogomet ne čeka sudbina hrvatske košarke u kojoj je svaki košarkaš iz Šibenika, Zadra, Splita, Rijeke, ako je želio igrati u reprezentaciji MORAO prijeći u Cibonu, za koju smo svjedoci kako nakon makabizacije naše lige puca po svim šavovima, a ta ista reprezentacija je od svjetske velesile postala vreća za udaranje na svakom natjecanju na kojeg se nekim čudom uspije plasirati. Gospodo, ozbiljne košarke u nas Hrvata više nema, a pitanje je dana kada će se to isto dogoditi i u nogometu zbog bolesnih ambicija bolesnih ljudi u HNL-u. Pljačke, namještene utakmice, ucjene pa i ubojstva (nikad razjašnjeno ubojstvo Dina Pokrovca, koji je gle bio navijač Hajduka), smiješni rezultati, smiješni transferi (Brezovac, Špehar, Škvorc…) sve u cilju nelegalnog prepuštanja bodova voljenom najkatoličkijem klubu.

Za divno čudo, poslije posljednje šetnje GNK-a kroz Osijek i „pobjede“ 4:0, igrači Osijeka su dva dana poslije dobili plaće. Živo blato, kaljuža natjecanja koje bi trebalo biti sportsko, viteško, curi sa svih strana, a USKOK, DORH, intelektualne snage, političari okreću glavu na drugu stranu prepuštajući smeću hrvatskog društva da se razmeće sumnjivim novcem. Bivši premijer na proslavi RNK Splita koji se tada nalazio u četvrtom rangu nogometnog natjecanja, govorio je kako će taj klub vrlo brzo ući u prvu HNL. Otkud mu taj podatak, je li bio vidovit ili je imao veze kod don Mamića, ili je imao dojavu iz kladionice? Takva jedna izjava od dotičnog gospodina jednostavno je bio znak svim ostalim klubovima u drugim, trećim, četvrtim ligama da zaborave napredovanje u viši rang sljedeće četiri godine. Ministar, mislim da se Mlakar zove (mijenjaju se kao tečaj švicarca), nije imao snage, obraza, karaktera i ministarske obveze proglasiti nevažeću sjednicu na kojoj je kum Marković manirom velikog Vita Corleona ostao u sedlu i nastavio u svojim starački ishlapjelim odlukama pomagati dokazanom mafijašu Zdravku Mamiću (plaćao sam suce) širiti svoj zločinački biznis s ciljem bogaćenja jedne porodice, a sve lijepo upakirano u tzv ljubav prema Dinamu. Istinski, pravi navijači Dinama, s kojima sam osobno bio na istoj valnoj dužini u natjecanju u kojem su politički podobni bili jedino Partizan i C. Zvezda, a nama Hrvatima ostavljane su samo mrvice. Zaboravimo one floskule i komunističke pizdarije kako je Tito bio navijač Hajduka, jer da je uistinu bio samo deseti dio naš navijač kao što je predsjednik Tuđman bio navijač Dinama, Hajduk bi bio prvak Jugoslavije barem 20 puta.

Intelektualne snage trebaju više pisati, poticati, nastojati zainteresirati one koji bi se trebali baviti mitom, korupcijom, pljačkom, pustošenjem u HNL-u. Gdje su doktor Paladino, Pavuna, Radman, predsjednica Vlade, ministri, Josipović, Zidić, Karamarko, novinari i svi oni kojima je dužnost, a nekima i zakon nalaže borbu protiv ovakvih anomalija. Čast iznimkama, koji imaju hrabrosti, te se kritički znaju očešati o ratnog profitera Zdravka Mamića i bolest hrvatskog nogometa, prvenstveno mislim na Juricu Pavičića, Vinka Vukovića, Damira Petranovića.

Žalosno je da ja, a tako i velika većina hrvatskog puka želi potop Dinama u Ligi prvaka, samo iz jednog jedinog razloga, a taj se zove Zdravko Mamić. U jednom poštenom natjecanju u HNL-u u kojem bi prvak bio Dinamo bez Mamića, Širića, Vrbanovića, Breznih, Markovića, sumnjivih rezultat, nepostojećih jedanaesteraca postao prvak, s gušton bi gledao njihove uspjehe, kao i svakog drugog hrvatskog kluba u nekom od europskih natjecanja. Ovako, na žalost…od malih nogu navijam za Lyon, Ajax, Real…

Apeliram u ime svih ljubitelja nogometa da se ovakve nepravde isprave, ako treba ići i do svih europskih sudova i institucija osim UEFE, o kojoj također imam loše mišljenje, poglavito od vremena Michel Platinia kojemu je jedina vrlina što je bio vrhunski nogometaš. Ako je to bio dovoljan kriterij za postati predsjednik UEFA-a, onda je svaka daljnja diskusija nepotrebna. Još nisam čuo da je najbolji varilac u škveru postao i direktor istog. Taj isti Platini ovih se dana oglasio o problemima španjolskog nogometa, dok je za ostale siromašne lige slijep i baš me interesira da li bi na isti način postupio kod nas.

Zabranimo, uništimo, zaustavimo nogometno prvenstvo u kojem jedan klub unaprijed ulazi u natjecanje s + 30 bodova na svom kontu. Netko će reći kako je nogomet sporedan problem, kako postoje puno veći problemi u društvu od nogometa. Nezaposlenost, bijeda, siromaštvo…imamo kao društvo u cjelini puno problema, ali stotinjak tisuća gledatelja na prvih par utakmica Hajduka na Poljudu nisu mala masa nezadovoljnika već cijeli jedan pokret kojem je pun kufer da ih šačica mafijaša smatra budalama.

Za ovakvu državu i za ovakav sport i nogomet, gospodo, nismo se borili. Mislio sam se potpisati punim imenom i prezimenom, ali poučen iskustvima Luke Bonačića i još drastičnijem slučaju Dina Pokrovca, ne pada mi na pamet, ne zato što nemam osobne hrabrosti (imao sam je 1991.), već jednostavno nisam za to plaćen, a oni koji bi o ovom trebali pisati, oni kojima bi ovakvi problemi trebali vrištati s naslovnica i za to su predobro plaćeni, ne rade ništa. Ja sam samo navijač koji živi jedino od svog osobnog dohotka i koji svaku godinu kupuje pretplatu za utakmice svog voljenog stogodišnjaka i voli svoj grad, državu i ne miri se činjenicom da pojedinac terorizira većinu, jer gospodo, Zdravko Mamić je baš to, terorista i ubojica hrvatskog nogometa. Čovjek koji je uspio ono što Srbi u Domovinskom ratu nisu uspjeli, a to je razdijeliti Hrvatsku na sjever i jug.
HŽV.
Image
Hitman
the King

Postby Gambith » 30.08.2011., 13:06

Hitman wrote: Zdravko Mamić je baš to, terorista i ubojica hrvatskog nogometa

Bad Boy :boohoo :boohoo :burn
Image
Gambith
the legen... wait for it... DARY

Postby Hitman » 30.08.2011., 19:16

Gambith wrote:
Hitman wrote: Zdravko Mamić je baš to, terorista i ubojica hrvatskog nogometa

Bad Boy :boohoo :boohoo :burn

u globalu, rekao je ono što se novinari boje napisati nakon svih prijetnji, tužbi, batina....ČAK može biti da je baš to napisao novinar ali se potpisao kao "navijač" Hajduka....da kasnije nema problema...

Ima pravde i ima Boga - samo je pitanje vremena...
Image
Hitman
the King

Postby Gambith » 30.08.2011., 22:27

jasno uvijek su drugi krivi :)
Image
Gambith

Postby Hitman » 08.09.2011., 08:57

Gambith wrote:jasno uvijek su drugi krivi :)

kaže "navijač" koji nije bio na derbiju, na 5 gostovanja, i ide kad mu se nabave ulaznice...jel te to ne vuče na "mamićevog" čovjeka? :)

Ajd, pročitajte ovo, pogotovo vi kvazi Boysi, to je napisao VAŠ čovjek:

Otežajmo posao svima koji žele nerede na Poljudu

Pametnije riječi iz usta nekog BBB-a nisam čuo još od Zel-a :D
Image
Hitman
the King

Postby Gambith » 08.09.2011., 12:23

Svako ima pravo na svoje misljenje,kaj ne?! :D
Image
Gambith

PreviousNext