Skype i forum

Pravila ponašanja, obavijesti o forumu, pomoć pri korištenju foruma, prijedlozi, kritike...

Moderator: Zel Uneec

Skype i forum

Postby Zel Uneec » 20.05.2010., 13:42

danas mi je Magister otkrio nešto zanimljivo: on na forumu pored mog usernamea vidi skype ikonicu s mojim statusom; kako nemamo nikakav plugin na forumu za to, to me zaintrigiralo...

koliko sam do sada uspio pronaći po netu, da bi to bilo moguće, ja moram biti na njegovoj kontakt listi na skypeu i moram imati uključen "Allow my online status to be shown on the web" pod Tools-> Options-> Privacy settings u Skypeu; to sve jest tako; osim toga, on treba imati instalirat Skype plugin za browser - u našem slučaju Mozillu - i tada svugdje u browseru pored mog usernamea (koje mora biti isto kao ime na skype, ne username od skypea) treba vidjeti Skype ikonicu s mojim statusom; i on tako ime; no, obrnuto ne radi, iako je i on sve podesio tako kod sebe, kao i ja kod sebe - ja pored njegova imena ne vidim Skype ikonicu; uspio sam dok smo nešto prčkali samo ju kratko vidjet jednom, međutim je brzo nestala i nema je više;

zanima me - da li još netko pored nečijeg imena na forumu, a koga ima i kao kontakt na Skypeu, vidi ovu ikonicu? daklem, probajte uključit onu opciju i instalirat skype plug-in, ako već niste (instalira se zajedno sa skypeom, treba ga odabrati kod instalacije, a bude i po defaultu odabran)

evo i slikice: http://www.ajkule.org/zeluneec/slikce/skype_screen.png
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby hyperion » 20.05.2010., 15:54

ja sam to isto viđao, sad ne znam više na kojem računalu kad idem s više njih na net.
hyperion
Heroj ulice

Postby miha » 20.05.2010., 21:01

Ja to nikad nisam vidio na ovom forumu, i kakav plugin ? :?
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 20.05.2010., 21:45

Biserko i ja smo uspjeli saznat još nešto više...

evo što sam našao na netu:
http://blogs.skype.com/devzone/2009/08/ ... _skyp.html

ukratko:
You will only presence next to the names of people who’s full name exactly match the full name in Skype.

znači, ukoliko imate instaliran skype plugin za browser (ponudi vam ga prilikom instalacije: Skype add-on for Firefox/Internet explorer), na njemu trebate imati uključeno "Turn name highlightning on"; u Firefoxu to možete podesit tako da kliknete na Skype ikonu, koja se nalazi desno od search bara (gornji desni kut), i tamo uključite spomenuti "Turn name highlightning on", ako već nije; nakon toga, na bilo kojoj stranici (neki forum, gmail adresar, facebook, itd.) na kojoj se nalazi ime vašeg kontakta sa Skypea, pored njegovog imena bi se trebala pojavit skype status ikona;

daklem, moje ime na forumu je isto kao i na Skypeu (Zel Uneec) i tako ljudi koji me imaju na Skypeu mogu vidjet moj Skype status na forumu; ja Magistera ne mogu vidjet jer je njemu ime na Skypeu Dark templar; no, morao bih vidjeti tu ikonu pored njegova custom titlea koji je Dark templar, ali se ne pokazuje...

Biserko je također uskladio svoje ime na Skypeu s forumom, međutim, ni kod njega se ne pokazuje; dok, recimo - našao sam svoju sestru na facebooku i pored njenog imena mi se pokazuje...

i sad ništa ne kužimo... :rotfl

EDIT: LOL, sad mi se na ovom postu pored Dark templar pokazuje Magisterova Skype status ikonica :rotfl
Last edited by Zel Uneec on 24.05.2010., 14:09, edited 1 time in total.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby miha » 21.05.2010., 11:39

Ahaaa, taj plugin... ja ga zbriso. :)
miha
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 24.05.2010., 14:11

uglavnom, sve sad funkcionira kako bi i trebalo; jasne su nam sve nejasnoće; ako kome još šta nije jasno, nek pita ovdje; :)

palo mi na pamet da bih mogao baš u forum implementirati i Skype contact kao što već postoje za MSN, ICQ, AIM, itd. u svakom profilu; budem napravio, ako budem imao vremena i volje;

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Return to O ¤ Ajkule ÷ K.M.D.M. ¤ forumu