Domikon 2011

Hrvatska Star Trek i NLO konvencija - Croatian Star Trek and UFO convention

Moderators: Zel Uneec, Magister, hyperion

Domikon 2011

Postby hyperion » 03.04.2011., 20:31

Mislim da je možda vrijeme da se napravi neki plan za ovogodišnji domikon. U skladu s tim da je većina početnih organizatora poprilično zauzeta sa privatnim obvezama moj prijedlog je taj da se ove godine ostavimo dvorca i da događanje baziramo u klubu. Time ćemo si sve pojednostaviti, a opet se može napraviti solidna manifestacija. Pa eto nek se iznesu ideje pa da se može krenuti sa planom i programom.
hyperion
Heroj ulice

Postby Magister » 10.04.2011., 22:02

Da li bi se zadrzao ljetni termin, ili bi se mozda razmisljalo i promjeni termina. Treba vidjeti tko je sve zainteresiran da sudjeluje u organizaciji i na koji nacin.
Imamo dovoljno vremena da mrzimo, ali nemamo dovoljno da volimo jedni druge...
Magister
Dark templar

Postby Zel Uneec » 11.04.2011., 14:12

posljednji vikend u 8. mj. meni više nikako ne odgovara; pretposljednji mi odgovara, no ove godine je i Liburnikon tog vikenda; sad, hoćemo li uzimati to u obzir?

također, s obzirom na stanje s ljudima koji mogu sudjelovati u organizaciji (ni ja ne mogu obećati da ću 100% biti dostupan) i s obzirom na sveukupno materijalno stanje i recesiju i krizu (postojale ili ne), slažem se da bismo ove godine trebali "smanjiti" Domikon; e sad, ovisno o programu i namjerama, trebali bi se odlučiti između dvorca i kluba, tj. ne mislim da bismo već sad trebali odbaciti dvorac;

što se nekih "većih" ideja tiče - trenutno ih nemam, ali radim na tome :)
Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Uzet ću čašu spasenja i zazvat ću ime Gospodnje.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Magister » 11.04.2011., 16:02

Ja ni ove godine sigurno necu moci ucestvovati, jer uskoro krecem s poslom, pa iako necu imati toliko obaveza kao prosle godine, nece biti moguce da preko ljeta dolazim u Slavoniju, pa mislim cak ni preko kanala do Splita.
Magister
Dark templar

Postby Peter Griffin » 12.04.2011., 13:24

Za sada ne mogu reći hoću li biti slobodna, čak ni predzadnji vikend. Od kada je krenula evidencija o radnom vremenu, radimo i preko praznika, a sve je teže užicati koji slobodni dan. Godišnji bi mi trebao završiti sredinom kolovoza.
Peter Griffin
Kanter

Postby hyperion » 12.04.2011., 19:22

pa ja sam već naveo par razloga zašto ne bih u dvorcu, prvenstveno zato što smo onda pritisnuti s vremenom. Ako hoćemo da počne u petak onda moramo angažirati desetak ljudi koji će te stvari prevesti i složiti u petak od 16 do 19 sati, pod uvjetom da nas ima dosta slobodnih. Glavna prednost kluba je što možemo sve urediti minimalno tjedan dana prije i lakše se možemo naći sa slobodnim vremenom. Ja zasigurno ne želim još jedan domikon provesti tako što ću za vrijeme trajanja domikona preći sa autom stotinjak kilometara vozeći svakih sat vremena tamo vamo nešto. I glavna stvar, grad 100% neće odobriti neka sredstva za tu manifestaciju i ne vidim razlog zašto bi se pravila neka reklama gradu. Termin se što se mene tiče može pomaći i da bude ranije. Zato smo ga i bili pomakli na taj termin predzadnjeg vikenda u 8. mjesecu zato što su onda većina ljudi bili slobodni.
hyperion
Heroj ulice

Postby Gorius » 20.04.2011., 20:31

Pozdrav svima! Što se tiče premještanja lokacije održavanja konvencije, podržavam hyperionov prijedlog da se ove godine održi u Klubu mladih. Mislim da se ne bismo trebali obazirati na Liburnikon. Naš je cilj prvenstveno privući lokalne posjetitelje, a i teško da ćemo im oteti publiku s obzirom na to da se konvencije odvijaju na suprotnim lokacijama zemlje.
"Zdravstvujte drugovi Marsijanci! Živio interplanetarni proletarijat svemirskih svjetova!"
Gorius
Demonlition man

Postby hyperion » 21.04.2011., 01:29

treba onda vidjeti samo tko želi i može sudjelovati u organizaciji, pa da osmislimo onda događanja i točan datum održavanja.
hyperion
Heroj ulice

Postby Zel Uneec » 21.04.2011., 08:56

bojim se da bi pomicanje na početak kolovoza imalo negativan utjecaj na broj posjetitelja; dobar dio ljudi je na godišnjem odmoru i većinom idu na more; da smo na moru, to bi zapravo bio i dobar potez, ali s obzirom da ljeti baš i nismo na turističkoj mapi, sumnjam da bi netko iskoristio godišnji da dođe u DM na (ove godine manju) konvenciju početkom kolovoza; no, s druge strane, s obzirom da i očekujemo nešto manji broj posjetitelja (tko zna, možda se i iznenadimo!), možda je bolje da ga ipak pomaknemo na raniji datum, barem iz razloga da imamo više ljudi dostupnih u organizaciji;

mene zanima kako će se raspodijeliti prostor u klubu, tj. gdje bi se što održavalo? da li bi u onoj velikoj prostoriji imali predavanja, projekcije i sl. sadržaj? kako ćemo ga popuniti "sjedećim mjestima", imamo li dovoljno stolica, klupa ili čega već? ili bi predavanja bila u nekoj drugoj prostoriji?

što mislite o Star Trek maratonu? svih 11 filmova za redom?

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby hyperion » 21.04.2011., 10:36

pa što se tiče stolica, svakako bi ih trebalo posuditi, s obzirom da su klupske u jako lošem stanju. što se tiče datuma, htio bih da stvarno vidimo ko kad može, jel čini mi se da je ovaj predzadnji vikend u kolovozu bio dosta dobar jer nije više ni toliko vruće, a i ljudi su se vratili s ljetovanja većinom. možda maksimalno ga pomaći za možda tjedan prije, ako više odgovara.
hyperion
Heroj ulice

Postby Opatijatz » 26.04.2011., 20:52

pozdrav svima iz opatije,

ne znam koliko vam je aktualno organizacija domikona, a vidim da imate ove godine i neke probleme u organizaciji, evo slucajno sam naletio na ovaj forum.. google me beamao :) pa ono da iskoristim priliku da se javim..

mi sa liburniconom isto imamo neke probleme, ali svasta smo prezivjeli pa cemo i ovu godinu.. jednostavno, godine organizacije iscrpljuju, mijenjaju organizaciju, a nove snage slabo dolaze..

htio bih vam poruciti da NE odustanete ma kako god vam bilo besmisleno.. makar napravite druzenje za svoje prijatelje, jer svaka promocija SF&F kulture je dobrodosla i dragocijena.. pogotovo danas, iako je kontradiktorno, jer hiper-razvojem tehnologije zivimo svaki dan taj sf..

nisam jos imao prilike posjetiti vas, ali nadam se da ce biti prilike.. nakon sto su essekon i kutikon riknuli (nisam ni njih nikad vidio), ostali ste prijestolnica i posljednja crta bojisnice slavonskog sf-a.. bila bi steta to ne iskoristiti..

sto se tice vaseg odabira mjesta i datuma, ne mogu se mijesati jer nisam upucen, ali savjetujem da iskoristite svaku pomoc koja vam se nudi.. a to su najcesce hrvatske sf&fantasy udruge, organizatori ostalih konvencija i sl.. povezivanjem ce vam se olaksati organizacija, to se nama dogodilo, a moze i vama pomoci.. jednostavno treba teziti tome da steknete dovoljno poznanstva iz fandoma da se sami ne ubijate u organizaciji.. naravno, vi imate specificne teme, a to je po meni prednost..

bilo bi lijepo kada bi jednog dana hrvatske konvencije imale neku regionalnu jacinu, tako da sada cekamo jednu dalmatinsku, a ostale regije su vec koliko-toliko prisutne.. sa ekstremnom koncentracijom u 50 km trokutu rijeka-opatija-pazin.. na taj nacin bi i nacionalna mreza udruga imala smisla, a medjusobno bi se samo jacali..

meni bi bila super stvar doci u miholjac sa ekipom, tamo sresti prijatelje iz cijele hrvatske, upoznavati nove ljude i sl.. pa onda mi vas ugostimo u opatiji, pa onda nas zagrebcani ugoste.. itd.. ali za sve to treba odredjena razina suradnje..

u svakom slucaju, puno srece u organizaciji, a ukoliko opet budemo istog datuma nije problem, iako je mozda steta jer bi sigurno neki posjetitelji htjeli ici na oba dogadjaja.. kao recimo mi tu iz istre i primorja :)

u svakom slucaju lijep pozdrav iz opatije!

beam me up
Opatijatz
Početnik

Postby Magister » 28.04.2011., 23:35

U svakom slucaju hvala na lijepim rijecima. Vec jedno vrijeme razmisljam o tome, ali od mene vise nista, jer preseljenjem u daleke krajeve ne mogu vise nikako pomoci. Bilo bi steta da jedan zanimljiv dogadjaj nestane, a opet mozda neki drugi termin i da bud emanje spektakularno, jednodnevno dogadjanje uspije ostaviti Domikon na zivotu.
Magister
Dark templar

Postby hyperion » 29.04.2011., 12:35

ja se isto zahvaljujem na podršci i mislim da će domikon svakako biti samo u malo jeftinijoj verziji.
hyperion
Heroj ulice

Postby hyperion » 03.06.2011., 13:20

Molim sve zainteresirane koji žele sudjelovati sa nekim predavanjem, kvizom ili bilo kakvim zanimljivim sadržajem da se jave. Krećemo u ozbiljnije pripreme.
hyperion
Heroj ulice

Postby Peter Griffin » 08.06.2011., 19:59

ja sam danas dobila raspored rada preko ljetnih praznika. prema svemu sudeci, ne znam hocu li na domikon moci i kao obican posjetitelj. to cu tek vidjeti nakon prvog popravnog roka - ako netko ostane za drugi, nista od mene
Peter Griffin
Kanter

Postby hyperion » 09.06.2011., 12:11

Onda moraš dobro naučiti sve da ne ideš na popravni :rotfl
hyperion
Heroj ulice

Postby Peter Griffin » 09.06.2011., 17:21

heh, kad je teško učiti dok su svi na moru :D
Peter Griffin
Kanter

Postby Zel Uneec » 06.07.2011., 12:31

što smo na kraju odlučili, kad je ovogodišnji Domikon? 12. i 13. kolovoza ili 19. i 20. kolovoza? s obzirom da ćemo ove godine imati manji i jeftiniji Domikon, mislim da nema smisla da bude tri dana, a i bit će nam tako puno lakše sve odraditi, s obzirom da će nas biti puno manje u organizaciji...

mislim da bi bilo dobro da konačno utvrdimo datum, kako bih mogao najaviti na web stranici, da ljudi znaju... ako će i biti manji i jeftiniji, možda ipak dođe nešto (više) ljudi... :)

što je s NLO festivalom, hoće li ga biti ove godine, da znam računamo li i njega u program? još se nitko od predavača nije javio... naravno, tu su uvijek domaće snage (npr. Gorius, ja), pa mislim da jedno, dva, tri predavanja možemo i mi pripremiti, a i da ih ne treba više, s obzirom da ćemo ove godine "malo lakše"; možemo još eventualno pripremiti i neki kviz/igru; ako netko ima ideja, neka mi javi; rado ću ga, barem probati, ako ništa drugo, napraviti, to mi je manji problem; veći mi je problem što ja nemam ideja... :D tj. imam jednu ideju, nešto slično kao prošle godine što sam napravio, ali ne znam koliko će to ljudima biti zanimljivo... no, vidjet ćemo...

što ćemo s filmskim maratonom? hoće li ga biti? ili da pripremim(o) nešto drugo?
Last edited by Zel Uneec on 07.07.2011., 07:08, edited 1 time in total.

(Ps 116, 12-13)
Zel Uneec
Linux Jedi

Postby Magister » 06.07.2011., 23:31

Ja sam vec dobio par upita od ljudi za ovogodisnji domikon, ljude zanima sto ce i kada biti.
Magister
Dark templar

Postby hyperion » 19.07.2011., 10:13

Zadnji i konačni datum održavanja je zadnji vikend u kolovozu. Program će početi oko 17 sati i biti će projekcije prvog i zadnjeg filma star trek, male rasprave oko toga i natjecanje u ispijanju klingonskog vina. U subotu program počinje oko 13 sati i traje do negdje 19 ili 20 sati uz predavanja, kvizove, projekcije i klingonski grah, a nakon toga zabava uz NLO festival, koji bit trebao potrajati do negdje 04.00 h i u nedjelju rezime , prigodno druženje te ispraćaj gostiju.
hyperion
Heroj ulice

Next

Return to DOMIKON - Hrvatska Star Trek i NLO konvencija